اخبار > اختصاص ردیف بودجه به پارک علم و فناوری استان/ فضای فیزیکی پارک تامین می‌شودچهارشنبه ١٧ آذر ١٣٩٥ :: ٠٢:٢٩
دکتر هاشمی خبر داد:

اختصاص ردیف بودجه به پارک علم و فناوری استان/ فضای فیزیکی پارک تامین می‌شود

مسئول راه اندازی پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از انتظاری 10 ساله و با اختصاص ردیف بودجه، پارک علم و فناوری استان در آستانه شروع فعالیت رسمی قرار گرفته است.

اختصاص ردیف بودجه به پارک علم و فناوری استان/ فضای فیزیکی پارک تامین می‌شود

مسئول راه اندازی پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از انتظاری 10 ساله و با اختصاص ردیف بودجه، پارک علم و فناوری استان در آستانه شروع فعالیت رسمی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سیدشمس الدین هاشمی با اعلام اینکه نام پارک علم و فناوری در پیوست بودجه سال 96 ثبت شده و به آن ردیف بودجه اختصاص داده شده است گفت: بر اساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، قسمتی از سایت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج و سوله و سایت ورزشی دانشگاه پیام نور یاسوج در زمینی به مساحت 19 هکتار واقع در کیلومتر 13 جاده یاسوج- شیراز به پارک علم و فناوری اختصاص می­ یابد.

وی ادامه داد: پس از اجرایی شدن این مصوبه، فضای فیزیکی مورد نیاز جهت راه اندازی پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد تأمین شده و موانع موجود بر سر راه تأسیس پارک استان برداشته می شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه یاسوج افزود: در جلسه ماه قبل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس­ جمهور، مدیرکل برنامه­ ریزی امور فناوری وزارت علوم و معاون دانشگاه پیام ­نور برگزار شد، مقرر گردید سوله و دو ساختمان واقع در زمین­های دانشگاه­های آزاد اسلامی و پیام نور با زیربنای کل حدود 9000 متر مربع به پارک علم و فناوری واگذار شود.

دکتر هاشمی اظهار امیدواری کرد: با تلاش عمومی همه نخبگان استان روند راه­ اندازی پارک علم و فناوری استان تسریع شده و آرزوی دیرینه نخبگان و دانشگاهیان استان هرچه سریعتر محقق شود.

این مقام مسئول ضمن تجلیل از رهنمودهای حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان، پیگیری­ها و تلاش­های دکتر خادمی استاندار استان و دکتر هاشمی معاون وزیر علوم و همچنین مساعدت­های معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و رئیس و معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج ابراز داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر ساختمانهای ذکر شده آماده بهره ­برداری نیستند، پس از اخذ مجوز پارک علم و فناوری، سوله استانداری و یک ساختمان دانشگاه به صورت امانی در اختیار پارک قرار گرفته و انشاالله زمینه بهره برداری از اقتصاد دانش بنیان برای استان فراهم خواهد شد.

هاشمی در پایان با تأکید بر خواست فناوران، نخبگان و مخترعان استان برای راه اندازی پارک علم و فناوری اذعان داشت: طی 10 سال گذشته تلاش­های بسیاری صورت گرفته تا استان کهگیلویه و بویراحمد نیز دارای پارک علم و فناوری شود که امیدواریم این مهم در سال مزین به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با اقدامات کارساز همه مسئولین امر به تحقق برسد.