اخبار > آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه یاسوج/گزارششنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦ :: ١٥:٠٧
با حضور معاون وزیر علوم

آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه یاسوج/گزارش

با حضور معاون وزیر علوم دکتر عریان سرپرست دانشگاه یاسوج شد

آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه یاسوج/گزارش

کارهای خوب گذشتگان ادامه پیدا کند

در ابتدای این آیین معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت :باید تغییر و تحولات را عادی ببینیم  و برای ارتقای جامعه دانشگاهی از همه ظرفیت های استفاده کنیم.

محمد کاظم نظری گلایه کرد: یکی از ایرادات دانشگاه ها این است که روی مسائل مورد نیاز استان کار نمی کنند.باید بین دانشگاه  ها و نیاز استان پل ارتباطی زده شود.

او یادآوری کرد باید اقدامات خوب گذشتگان ادامه پیدا کند و به عنوان مثال اشاره ای به طرح های فناوری اطلاعات در دانشگاه کرد .

 

نیامده ام که جناحی و قومی نیرو بگیرم

سرپرست  دانشگاه یاسوج می گوید: من نیامده‌ام که از طایفه و یا جناح خاصی نیرو به کار بگیریم.

دکتر احمد عریان  اظهار کرد: مرا برای مسائل دانشگاه یاسوج و پیشرفت آن «سین جیم» کنید، اما به من توصیه نکنید که چه نیرویی را بیاورم و چه نیرویی را نیاورم.

 

دانشگاه با مدیران کارتابلی نمی چرخد

دکتر عریان تاکید کرد: در بکارگیری مدیران آینده دانشگاه  تخصص، تعهد و کارشناس بودن و همچنین آمادگی در جهت همکاری در شرایط سخت را ملاک قرار می‌دهم.

وی با بیان اینکه دانشگاه با مدیران کارتابلی نمی‌چرخد، افزود: نمی‌توان داخل اتاق نشست و دانشگاهی به این بزرگی را اداره کرد، لذا مدیران دانشگاه یاسوج باید از اتاق‌های خودشان بیرون بزنند و با تعامل با سایر مسوولان، بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برای پیشرفت استان قدم بردارند.

سرپرست دانشگاه یاسوج  نفت، منابع طبیعی، گاز و گردشگری را از مزیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: باید آستین‌ها را بالا بزنیم و برای این استان تلاش کنیم.

وی گفت: به حق، دکتر رحیمی زحمات زیادی برای دانشگاه یاسوج کشیده‌اند و من تشکر می‌کنم و از تجربیات ایشان نیز استفاده خواهم کرد.

 

دانشگاه یاسوج را به صورت علمی و عملی اداره می‌کنم

وی گفت رئیس دانشگاه متعلق به  گروه خاص، قوم خاص و یا حزب و جناح بندی خاصی نیست و من تمام تلاشم را می‌کنم که به صورت علمی و عملی مثمر ثمر باشم و بتوانم از تک تک نیروهای شایسته  از هر گروه و جناح سیاسی که باشند برای توسعه دانشگاه و بار علمی آن از حضور و همکاریشان استفاده کنم.

 

رئیس دانشگاه نباید قومی و حزبی باشد

دکتر عریان افزود: همکاری آحاد دانشگاهی همکاری با رئیس دانشگاه نیست بلکه همکاری در توسعه آموزش عالی است، و من از همینجا دستم را به سمت دوستان و همکارانم دراز می‌کنم و از یکا یک شما تقاضای همکاری دارم.

وی جایگاه دانشگاه در توسعه استان  را مهم توصیف کرد و افزود: اگر مدیران در حوزه‌های تخصصی از مشاورین علمی و دانشگاهی استفاده نمایند، قطعاً روند توسعه و پیشرفت استان بسیار سریع‌تر وکیفی تر خواهد بود.

سرپرست دانشگاه یاسوج در پاسخ به سوال خبرنگار روابط عمومی دانشگاه مبنی بر اینکه برنامه شما برای فعالیت های سیاسی و فرهنگی تشکل های دانشجویی چیست؟  گفت: به هر صورت فکر می کنم دانشجو در کنار مطالعات علمی عمیقی که دارد باید به بیرون و مسائل جامعه هم توجه  و آگاهی داشته باشد .

وی معتقد است : فعالیت های سیاسی در دانشگاه  اجتناب ناپذیر است .دکتر احمد عریان اذعان داشت:دانشجو تفکر سیاسی دارد ولی دلم می خواهد دانشجویانی فعال باشند که در وهله اول علمی و کاراتر باشند و جز بهترین ها باشند زیرا در این شرایط کار سیاسی خیلی بیشتر ارزشمند است.

 

 

به من نگویید چه کسی را بیاور چه کسی را نیاور

سرپرست جدید دانشگاه یاسوج در ادامه گفت: برخی اقدامات فعلی،شایسته دانشگاه یاسوج نیست، جمع آوری زباله‌ها و سرویس دهی ایاب و ذهاب دانشجویان وظیفه دانشگاه نیست و دستگاه‌ها ی زیربط بایستی در این زمینه همکاری کنند.

دکترعریان با اشاره به اینکه با بودجه سازمان مدیریت و‌ برنامه‌ریزی نمی‌توان دانشگاه را اداره کرد گفت: منابع طبیعی، گردشگری ، آب، گیاهان دارویی، نفت و گاز ظرفیت‌های استان است که با همت و استفاده از این ظرفیت استان را توسعه دهیم.

رییس سابق دانشگاه یاسوج نیز در مراسم تودیع خود از مسوولیت این دانشگاه که با حضور شریعتی‌نیاسر معاونت آموزشی وزارت علوم، معاون سیاسی استاندار، معاون امور اقتصادی استاندار و جمعی از مسوولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار کرد: در یک دوران متلاطم مسوولیت دانشگاه یاسوج را بر عهده گرفتم، نامهربانی‌های زیادی دیدم، اما به عشق سرزمین مادری‌ام هیچ وقت از تلاش فروگذاری نکردم.

وی افزود: تشکر ویژه و خاص دارم از همه روسای دانشگاه یاسوج از سال ۶۲ تا کنون.از مرحوم دکتر عسکریان بصورت خاص، از دکتر ارژنگ و دکتر رمضانی و مسوولان و کارکنان دانشگاه تشکر و قدردانی می‌کنم.

همه‌چپز در ذهنم «ریست» شد

وی با بیان اینکه امروز برای خداحافظی از این مسوولیت در خدمت شما هستم ، اظهار داشت: به هیچ عنوان قصد گلایه از کسی  را ندارم، دفاع تمام قد من از برنامه‌ها و کارهای دانشگاه، قطعاً ناراحتی‌ها و تنش‌هایی را به وجود می آورد و این مساله به این منزله نبود که من مشکل و یا غرض شخصی با کسی داشته باشم. اگر در حین مسوولیت کسی از ما رنجیده و یا گلایه‌مند شده مربوط به مسوولیت بوده و زین پس همه چیز در ذهن من ریست خواهد شد و دلخوری‌ها و نامهربانی‌ها را فراموش خواهم کرد.

وی افزود: و من به دوران قبل از مسوولیتم بر می‌گردم و تمام تجربه و توان خود را در اختیار دانشگاه می‌گذارم.

رئیس سابق دانشگاه یاسوج با بیان اینکه با داشتن علم به جایگاه رفیع علم و دانش، در راستای توسعه دانشگاه یاسوج قدم بر داشتم، افزود: و اکنون با وجدان راحت و آسوده و با احساس آرامش خوشحالم که از هیچ کوششی فروگذار نکردم.

رحیمی افزود: معتقدم که در برابر ارزیابی آیندگان دانشگاه روسفید خواهم بود وهدف من تبدیل دانشگاه یاسوج به یک دانشگاه معتبر و مرفه در طراز جهانی بود و امروز دانشگاه یاسوج جزء برترین دانشگاه‌ها است که این هم حاصل تلاش همه همکاران است.

از ریاست جدید حمایت می کنم

رئیس سابق دانشگاه یاسوج به برخی از نامهربانی‌ها نیز گریزی زد و گفت: در این سال‌ها با سرعت بیشتر و کیفی به دنبال کارها بودم و گاهی نامهربانی‌ها، تمرکز را بر روی مسائل اصلی از بین می برد، اما بخاطر عشق به سرزمین مادری و داشتن ایرانی سربلند از هیچ تلاشی فروگذاری نکردم و بدون هیچ بغضی به دنبال کار و مسوولیت خودم بودم.

رحیمی در ادامه گفت: حمایت قاطعانه خودم را از آقای دکتر عریان رئیس جدید دانشگاه یاسوج اعلام می‌دارم و خوشحالم که چنین فرد شایسته‌ای این جایگاه را کسب کرده است.