اخبار > دیدار سرپرست دانشگاه یاسوج با رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوبسه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧ :: ١٢:١٣

دیدار سرپرست دانشگاه یاسوج با رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

دیدار سرپرست دانشگاه یاسوج با رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

دیدار سرپرست دانشگاه یاسوج با رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

به گزارش روابط عمومی دانشگاه  به نقل از معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه ، سرپرست دانشگاه یاسوج و هیات همراه در سفر به شهر اهواز با رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دیدار کرد. به گفته دکتر ابوالقاسم عوض‌پور، در این دیدار که در مورخ 23 اردیبهشت سال جاری برگزار شد، معاون پژوهشی دانشگاه، مدیر مرکز رشد و کارآفرینی و رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه نیز حضور داشتند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گفت: درراستای بررسی راهکارهای مناسب جهت همکاری پژوهشی با صنعت نفت جنوب و همچنین تسهیل شرایط همکاری‌های دوسویه، جلسه‌ای در دفتر رئیس پژوهش نفت جنوب برگزار شد.

وی اضافه کرد: در ابتدای این نشست، قابلیت‌ها و نیازهای صنعت نفت جنوب توسط مهندس پورقاسم ارائه شد.

دکتر عوض‌پور گفت: سرپرست دانشگاه یاسوج نیز به بیان قابلیت‌ها و زمینه‌های همکاری دانشگاه و صنعت نفت پرداخت.

وی ادامه داد: واگذاری کارهای پژوهشی در قالب پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، واگذاری پروژه‌های تحقیقاتی، واگذاری میادین نفتی کوچک منطقه گچساران به صورت مگاپروژه، استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی دانشگاه یاسوج در آموزش کارکنان صنعت نفت و تسهیل شرایط دوره‌های کارآموزی برای دانشجویان دانشگاه از جمله مباحث مطرح شده دکتر عریان دراین جلسه بود.

دکتر عوض‌پور با بیان اینکه پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مهندسی شیمی، مواد، شیمی، فیزیک، مکانیک و زیست‌شناسی می‌توانند موضوعات محوری پژوهش‌های نفت باشند اظهار داشت:

مدیریت خاک‌های آلوده و بهبود فضای سبز در رشته‌های کشاورزی و همچنین پایان‌نامه‌های مرتبط درحوزه‌های روان‌شناسی و جامعه‌شناسی جهت بهبود شرایط کار نیز می‌توانند در زمره این پژوهش‌ها قرار گیرند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یاسوج تصریح کرد:

بومی‌سازی تکنولوژی‌های نوین از اولویت‌های مهم برای صنعت نفت جنوب است و طراحی و مدل‌سازی در این بخش نیز مدنظر مدیران پژوهشی صنعت نفت است.

وی با اشاره به اهمیت کاربردی بودن طرح‌های تحقیقاتی و ارائه این طرح‌ها در قالب قراردادهای سازمانی گفت:

اعضای هیات علمی و دانشجویان رشته‌های مرتبط با صنعت نفت می‌توانند با تشکیل کارگروه ازدیاد برداشت ، رایزنی با شرکت نفت گچساران و شروع فعالیت از میادین کوچک در بخش ازدیاد برداشت وارد شوند.

دکتر عوض‌پور با مثبت دانستن نتایج این دیدار اظهار امیدواری کرد : با تغییر رویکردهای پژوهشی در دانشگاه، ثمرات ارزشمندی در آینده حاصل شود.