اخبار > رسانه‌های مکتوب و همچنین رسانه های مجازی همواره در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش ویژه‌ای داشته‌اند.يکشنبه ٧ مرداد ١٣٩٧ :: ١٢:٢٤

رسانه‌های مکتوب و همچنین رسانه های مجازی همواره در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

رسانه‌های مکتوب و همچنین رسانه های مجازی همواره در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

رسانه‌های مکتوب و همچنین رسانه های مجازی همواره در توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش ویژه‌ای داشته‌اند.

از آنجایی که دانشگاه به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه برای ترویج و اطلاع رسانی داشته‌ها و نقش‌های کم نظیر خود در جهت رشد، تعالی و ارتقا سطوح مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی بایستی تعاملی مناسب و دوسویه با رسانه‌ها داشته باشد چندی است که با حضور دکتر احمد عریان در دانشگاه یاسوج تعامل با رسانه‌ها رنگ ویژه‌ای به خود گرفته‌است که این تغییر مثبت در کلام و ادبیات اصحاب رسانه مشهود است. در ادامه دیدارهای رئیس دانشگاه یاسوج از رسانه‌های استان، این بار روزنامه منطقه‌ای عصر انتظار میزبان دکتر احمد عریان بود .

در ابتدای این جلسه مدیر مسئول نشریه عصر انتظار با اظهار خرسندی از تغییرات به وجود آمده در تعامل دانشگاه و رسانه که به تعبیر وی در تاریخ رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب استان بدیع و تازه است اذعان داشت:

از بدو ورود رئیس دانشگاه یاسوج تغییرات در نگرش دانشگاه به جایگاه رسانه و نقش تاثیرگذار رسانه در توسعه مشهود بود .وی عنوان کرد:

نشریه عصر انتظار و سایت خبری بندیر نیوز که هر دو در یک مجموعه خبری در حال فعالیت هستند از همه توان خود برای کمک به دانشگاه در توسعه ملی و استانی استفاده خواهند کرد.

حجتی با بیان روند شکل گیری مطبوعات و رسانه ها در استان برخی از مشکلات این حوزه را نیز بیان کرد.

رئیس دانشگاه یاسوج نیز زسانه‌ها را مهم و ارزشمند در فرآیند اطلاع رسانی شفاف خواند و افزود :

خودم را در تبیین برنامه‌ها و فرهنگ‌سازی مناسب و اثرگذار به همدلی، هم فکری و همراهی نشریات و رسانه‌ها نیازمند می‌دانم.

دکتر احمد عریان اضافه کرد: لازم است رسانه‌های مکتوب و رسانه‌های موجود در فضای مجازی جایگاه دانشگاه در توسعه پایدار ملی و استانی را به شکلی کاملا امیدبخش و اثرگذار تبیین کنند. وی در خصوص ارتباط صنعت، جامعه و بخش خصوصی با دانشگاه گفت:

بدون وجود رسانه‌های استانی این ارتباطات تداوم نخواهد داشت و رسانه‌ها برای پیوند صنعت و دانشگاه بایستی دغدغه‌مند باشند.

دکتر احمد عریان در ادامه توسعه‌نیافتگی استان علی رغم وجود منابع عظیم طبیعی را آسیبی جدی خواند و افزود:

رسانه‌ها با آسیب‌شناسی و ارائه راهکارهای منطقی و علمی با استفاده از توان علمی اساتید دانشگاه به توسعه استان کمک کنند.

ترویج فرهنگ کار و تلاش، آگاه‌سازی، ترویج قانون‌مداری و پرهیز از قانون‌گریزی از جمله موارد مورد تاکید دکتر عریان برای درج در رسانه‌ها بود .

رئیس دانشگاه یاسوج پوشش خبری فعالیت‌های متنوع اجتماعی، فرهنگی و ورزشی دانشجویان را خواستار شد و اظهار داشت: با پرهیز از مباحثی همچون قومیت‌گرایی و پرداختن به فرهنگ ناب ایرانی اسلامی می‌توان روزهای روشنی را در آینده این استان به تصویر کشید .