اخبار > آیین معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه برگزار شدچهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧ :: ١٥:٠٥

آیین معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه برگزار شد

آیین معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه در تالار دکتر عسکریان برگزار شد

آیین معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه برگزار شد

قبولی در دانشگاه ، تمرین زندگی آینده است.

معارفه دانشجویان نو ورود دانشگاه روز سه شنبه مورخ  97/7/10 با حضور ریاست محترم ، هیات رئیسه و جمعی از مدیران دانشگاه یاسوج در تالار دکتر عسکریان دانشگاه برگزار شد .در این آیین که امسال رنگ و بوی دیگری داشت .

پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و ترنم سرودجمهوری اسلامی ایران ، آیین نصب پرچم های جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه یاسوج در صحن تالار اجرا و سپس با حضور ریاست محترم دانشگاه، دانشجویان برتر علمی ، پرچم دانشگاه را به نمایندگان دانشجویان نو ورود اهدا کردند .جناب آقای دکتر عریان هم در ادامه ، نشان دانشگاه یاسوج را به نمایندگان دانشجویان نو ورود اهدا کردند  .

سپس ریاست محترم دانشگاه طی سخنانی، ابتدا ماه محرم را تسلیت گفت و ضمن تقدیر از خانواده های دانشجویان نو ورود که در کنار دانشجویان بوده اند و آنها را برای ورود به دانشگاه حمایت کرده اند سپاسگزاری کرد .

دکتر احمد عریان حضور در دانشگاه را خاطره انگیز ترین دوران زندگی خواند و برای استفاده بهینه از این ایام، برنامه ریزی دقیق، تلاش خستگی ناپذیر و بهره گیری از اساتید دانشگاه را سه رکن اصلی موفقیت دانستند و برآن تاکید کردند.


رییس دانشگاه یاسوج ، حضور در دانشگاه را تمرین زندگی آینده دانست که در آن دانشجویان ،  تعاون، همکاری، ایثار، مدیریت، دوستی، تحمل سختی و.... را در خوابگاهها تجربه خواهند کرد .

دکتر عریان با اشاره به حضور دانشجویان از اقصی نقاط کشور در دانشگاه اظهار داشت : این اجتماع فرهیخته ،  نمایندگان فرهنگ ها و اقوام مختلف کشور می باشند که دائره المعارف ارزشمندی است و دانشجویان می بایست از این فرصت برای تبادل فرهنگ های مفید و ارزشمند استفاده نموده و آشنایی پیدا کنند .

دکتراحمد عریان برای استفاده از فرصت تحصیل بیان کرد : برنامه ریزی صحیح برای استفاده از زمان، بهره گیری از اساتید برجسته و تاثیرگذار دانشگاه که بعضا صاحب عناوین ملی و جهانی هستند و توجه ویژه به تحقیق و پژوهش در کنار تهذیب و سلامت،  ارکان اصلی موفقیت برای هر دانشجویی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


رییس دانشگاه یاسوج با بیان وضعیت آماری دانشگاه و معرفی رشته های آموزشی در مقاطع مختلف اظهار داشت : دانشگاه یاسوج، جامع ، مادر و بزرگترین مرکز آموزش عالی استان است که در تمام رشته ها به جز هنر و معماری در حال فعالیت است و در حال حاضر جز دانشگاههای پیشرو و تاثیرگذار کشور می باشد .

دکتر عریان باتوجه به اهمیت و لزوم کسب مهارت و یادگیری کارهای فنی، دانشجویان را به انجام پژوهش و کارهای عملی ترغیب و آنها را به انجام آموزش های میدانی توصیه کردند.

در ادامه این آیین، دکتر فریبرز نیکدل معاونت فرهنگی و دانشجویی و دکتر مهدی نوری پور معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به بیان آیین نامه ها، بایدها و نبایدهای ضروری و مورد نیاز دانشجویان پرداخته و مطالب سودمند و مبسوطی به دانشجویان ارایه کردند.سپس میثاق نامه دانشجویان و اساتید دانشگاه قرائت و آیین نیایش نیز برگزار گردید.


سپس دانشجویان و مسئولین با حضور در گلزار شهید گمنام دانشگاه با آرمان های این عزیز تجدید میثاق کردند ، نماز جماعت وپذیرایی ناهار پایان بخش این آیین به یادماندنی و خاطره انگیز بود.