اخبار > پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت ۱۳ آبان، روز دانش آموزشنبه ١٢ آبان ١٣٩٧ :: ١٤:٤٣

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت ۱۳ آبان، روز دانش آموز

۱۳ آبان، مظهر مقاومت، ایستادگی و اراده مقدس ملت ایران در عرصه استکبارستیزی است.

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت ۱۳ آبان، روز دانش آموز

یوم ا... ۱۳ آبان، در حافظه تاریخی ملت بزرگ و سرافراز  ایران اسلامی، نقطه عطفی در جهت تداوم ، استمرار و بالندگی انقلاب اسلامی است. این روز بزرگ، تبلور راهبرد مهم و تاثیرگذار ملت استوار و همیشه در صحنه ایران سربلند، یعنی  همگرایی و وحدت ملی  و تبعیت از ولایت فقیه آگاه به زمان است.

۱۳ آبان، مظهر مقاومت، ایستادگی و اراده مقدس ملت ایران در عرصه استکبارستیزی و یادآور حوادث سرنوشت‌سازی است که بر تارک آن مبارزه بی‌امان ایرانیان حق طلب و ظلم ستیز علیه امپریالیسم آمریکا می‌درخشد

13 آبان، یادآور سه واقعه مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک از آنها سند غرورآفرینی از روحیه استکبارستیزی ملت غیور ایران اسلامی و نقطه عطفی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

آحاد دانشگاهیان، دانشجویان فهیم و قدرشناس ایران  با حضور گسترده و فعال در راهپیمایی۱۳ آبان ، علاوه بر اعلام همبستگی  با آرمان ها و اندیشه های والای امام راحل، برگ زرین دیگری در کتاب افتخارات  نظام اسلامی ایران ، ثبت می کنند. که شکوه این مراسم نشان از اقتدار، وحدت ملی و عظمت ایران اسلامی خواهد داشت.

با توجه به لزوم  حضور پرشور و گسترده، فعال و آگاهی‌بخش در تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله سیزدهم آبان ،  از عموم دانشگاهیان و دانشجویان، درخواست می گردد  تا با بصیرت، آگاهی و تعمیق بینش‌های سیاسی و دینی خود ترفندها و توطئه‌های شوم دشمنان در ضربه زدن به ارکان نظام اسلامی راخنثی سازند.

 

 

دکتر احمد عریان

رئیس دانشگاه یاسوج