اخبار > اولین نشست ریاست دانشگاه با هنرمندان برگزار شدسه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ :: ١٧:١٨

اولین نشست ریاست دانشگاه با هنرمندان برگزار شد

اولین نشست ریاست دانشگاه یاسوج با جمعی از اصحاب قلم، نویسندگان، شعرا و عکاسان و... در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه تشکیل شد .

اولین نشست ریاست دانشگاه با هنرمندان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،  اولین نشست ریاست دانشگاه یاسوج با حضور جمعی از اصحاب قلم، نویسندگان، شعرا، عکاسان و... در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه تشکیل شد .

 


در این جلسه دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج ضمن خیرمقدم و تشکر از مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری که برای تشکیل این جلسه اقدام کرده اند ،  نقش موثر هنرمندان در انجام ماموریت های دانشگاه را مهم بیان کرد و اظهار داشت : ما از ابتدای مسئولیت مترصد تشکیل این جلسه بودیم و به نقش موثرآن اعتقاد داریم زیرا هنرمندان استان می توانند برای پیشبرد اهداف علمی و مورد نظر دانشگاه به عنوان نهادی تاثیر گذار نقش خود را ایفا نماید و با بهره گیری از زبان سلیس و همگانی خود که از زیبایی های خاص هنری برخوردار است در برگزاری نشست دانش آموختگان و مجمع خیرین حامی دانشگاه به ما کمک کنید و ما هم در مقابل این توان را داریم که در برنامه های مورد نظرتان همکاری و هم افزایی داشته باشیم .


رئیس دانشگاه یاسوج گفت : این جلسه که به منظور آشنایی و تبادل نظر پیرامون راهکارهای همکاری متقابل تشکیل شده می تواند مقدمه ای برای تشکیل همایش بزرگی در آینده ای نزدیک باشد که حضور هنرمندان استان فراگیر خواهد بود و تلاش خواهیم کرد که از محضر نماینده ولی فقیه در استان که اظهار تمایل نموده اند و دیگر شخصیت های استان بهره مند شویم .وی همچنین بیان کرد :دانشگاه منزل شماست و هرگاه فکر کردید نشست مشترک با دانشگاه می تواند مثمر ثمر باشد در خدمت هنرمندان خواهیم بود .

 


دکتر عریان پس از استماع درخواست های حاضرین که راه اندازی دانشکده هنر از مهمترین آنها بود اظهار کرد : ما آمادگی داریم برای راه اندازی این دانشکده تمام تلاش و ظرفیت های خود را بکار گیریم اما طرح توجیهی با توجه به وضعیت استان و ظرفیت های آن می تواند برای این دسترسی به این خواسته بسیار اثرگذار باشد .لذا هنرمندان می توانند در این راستا کمک شایانی بکنند و ما منتظر این طرح هستیم .

در ادامه جناب آقای دکتر دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان طی سخنانی اظهار کرد: ما در زمان ریاست جناب آقای دکتر عریان که از دانشمندان کشور است شاهد برگزاری جلسات متعددی توسط دانشگاه با صنوف مختلف جامعه هستیم که نشست با اصحاب قلم و هنر یکی از آنهاست .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادامه بیان کرد : علم از دانشگاه آغاز خواهد شد لذا ارتباط و همبستگی دانشگاه و هنرمندان می تواند زمینه ساز پیشرفت های خوبی در هر دو حوزه شود که ریاست دانشگاه با ویزگی های بسیار خوبی که دارند توانسته اند زمینه ساز این پیوند شوند .


آقای اسلامی رئیس حوزه هنری هم با اشاره به اهمیت نشست بیان کرد :برای دستیابی به جامعه توسعه یافته باید انسان های توسعه یافته و علمی از دانشگاه با هنرمندان پیوند بخورند تا سرعت توسعه یافتگی بیشتر شود .

در پایان مصوب گردید هر 3 ماه یک بار جلسات مشابهی با حضور هنرمندان تشکیل شود .