اخبار > تحول مطلوبی در دانشگاه یاسوج اتفاق افتاده استشنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧ :: ١٣:٣٢
معاون وزیر علوم:

تحول مطلوبی در دانشگاه یاسوج اتفاق افتاده است

معاون دانشجویی وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور به همراه دکتر تقی زاده معاون صندوق رفاه دانشجویان کشور و دکتر پرهیزگار معاون سازمان امور دانشجویان کشور به یاسوج سفر کرده و از دانشگاه یاسوج بازدید کردند.

تحول مطلوبی در دانشگاه یاسوج اتفاق افتاده است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، رئیس دانشگاه یاسوج در نشست معاون وزیر با اعضای هیئت رئیسه و مدیران دانشگاه  گفت: کمک های خوبی از سوی مسئولان وزارت خانه به دانشگاه یاسوج شده است و این دانشگاه همیشه مورد حمایت مسئولان وزارتخانه قرار گرفته است.


دکتر احمد عریان افزود: بیشتر مشکلات و مسایلی که دانشگاه یاسوج با آن دست به گریبان است مربوط به خوابگاهها و مکانهایی است که به دانشجویان خدمات رفاهی ارائه می کنند.
وی این مشکلات را در سه حوزه خوابگاهی، سلف سرویس و ورزشی عنوان کرد و گفت: در حوزه خوابگاهی برخی زیرساختها بسیار قدیمی است و با اندکی بارش برف و باران دچار مشکل اساسی می شود.
دکتر عریان با اشاره به وجود 16 خوابگاه ملکی دانشگاه یاسوج گفت: متاسفانه در این خوابگاهها زیرساختها ضعف اساسی دارند و از ابتدا برای این خوابگاهها، امکانات ورزشی و رفاهی در نظر گرفته نشده است که باید برای آن فکری کرد.


رئیس دانشگاه یاسوج نبود زیرساخت اتوبوسرانی در شهر یاسوج را از دیگر مشکلات این دانشگاه برشمرد و افزود: همین موضوع باعث شده شهرداری برای ایاب و ذهاب دانشجویان و عقد قرارداد با دانشگاه هزینه هنگفتی را مطالبه کند.
رئیس دانشگاه یاسوج ادامه داد: برخی مسایل مثل انتقال پسماند دانشگاه و خوابگاهها نیز هزینه های گزافی را به دانشگاه تحمیل می کند در حالی که در دیگر دانشگاهها این مهم توسط شهرداری انجام می شود.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه یاسوج خواستار مستقل شدن کمیسیون بررسی موارد خاص و همچنین مجوز برگزاری آزمونهای استاندارد زبانهای خارجی مثل آیلتس، تولیمو و ... می باشد که امیدوارم این مهم نیز مورد توجه قرار گیرد.
دکتر عریان با تشکر از معاون وزیر و هیئت همراه برای سفر به یاسوج خواستار توجه جدی و ویژه وزات خانه به این دانشگاه جهت مشکلات و ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به دانشجویان شد.
معاون دانشجویی وزیر علوم در این نشست گفت: حدود دو سال پیش من به یاسوج آمدم و از نزدیک در جریان مشکلات دانشگاه یاسوج قرار گرفتم و همانجا نیز قول کمک دادیم که بحمدالله شاهد تحول جدی در این دانشگاه و ارایه خدمات به دانشجویان هستیم.


وی به اقدامات صندق رفاه دانشجویی کشور اشاره کرد و گفت: اولویت اصلی این صندوق ارتقا خوابگاهها و سلف سرویس و اعطای وام است که در این زمینه عملکرد خوبی داشته است اما هنوز جا برای کار زیاد هست.
دکتر صدیقی در توصیه ای به مسئولان دانشگاه یاسوج گفت: برای ایجاد خوابگاه جدید از تسهیلات بانکی با حمایت صندوق رفاه دانشجویی استفاده کنید ضمن اینکه از کمک خیرین نیز غافل نمانید.


معاون وزیر علوم در بخش پایانی سخنان خود گفت: در مورد خواسته های رئیس دانشگاه این نوید را می دهم که این کمیسیون مستقل و در دانشگاه یاسوج که به عنوان مادر دانشگاههای کهگیلویه و بویراحمد نیز هست راه اندازی شود و وزارت خانه برای برگزاری آزمونها نیز نهایت همکاری را با دانشگاه یاسوج خواهد داشت.
بعد از این نشست معاون وزیر و دکتر تقی زاده معاون صندوق رفاه دانشجویان کشور و دکتر پرهیزگار معاون سازمان امور دانشجویان کشوردر معیت رئیس، معاونان و مدیران دانشگاه از بخشهای مختلف دانشگاه یاسوج بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و مسایل قرار گرفت.