اخبار > حضور دانشگاه یاسوج در رتبه بندی های معتبر دنیايکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨ :: ١٣:٤٤

حضور دانشگاه یاسوج در رتبه بندی های معتبر دنیا

دانشگاه یاسوج بر اساس یکی از معتبرترین رتبه بندی های جهانی، رتبه های برتر را در میان دانشگاههاو موسسات وابسته به وزارت علوم کسب کرد .

حضور دانشگاه یاسوج در رتبه بندی های معتبر دنیا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، بر اساس یکی از معتبرترین رتبه بندی های جهانی، دانشگاه یاسوج، رتبه های برتر را در میان دانشگاههاو موسسات وابسته به وزارت علوم کسب کرد .

بر اساس رتبه بندی موضوعی شانگهای در سال 2018، دانشگاه یاسوج توانست در رشته مهندسی شیمی متشکل از مقالات متخصصین شیمی و مهندسی شیمی در حوزه تخصصی مهندسی شیمی در رتبه  400-301 و رتبه 14 در میان مراکز آموزش عالی کشور قرار گیرد . رتبه بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه بندی های جهانی است که بر اساس شاخص های کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیئت علمی، برونداد پژوهشی و عملکرد سرانه دانشگاههای دنیا را رتبه بندی می کند .

همچنین در رتبه بندی وبومتریکس که بر اساس بیشترین استنادات مرتب شده اند، حدود 200 دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر دنیا قرار دارند . در این رتبه بندی دانشگاه یاسوج رتبه 48 در میان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ( شامل دانشگاهها و موسسات وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاههای علوم پزشکی و دانشگاه آزاد) و رتبه 32 را در میان دانشگاهها و موسسات وابسته به وزارت علوم را کسب کرد .