اخبار > هر ساعت 20 طلاق در کشور اتفاق می‌افتد/ آموزشهای پیش از ازدواج جدی گرفته شودسه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨ :: ١٤:٣٣

هر ساعت 20 طلاق در کشور اتفاق می‌افتد/ آموزشهای پیش از ازدواج جدی گرفته شود

دبیر منطقه 7 مراکز مشاوره دانشگاههای کشور گفت: در سال 97 و در هرساعت 20 طلاق ثبت شده و در این سال بیشترین میزان طلاق در کشور را شاهد بودیم.

هر ساعت 20 طلاق در کشور اتفاق می‌افتد/ آموزشهای پیش از ازدواج جدی گرفته شود

به گزارش روابط عمومی، دکتر چنگیز رحیمی در کارگاه دو روزه «تربیت مربی مشاوره قبل از ازدواج» که از صبح سه شنبه 18 تیرماه در سالن چمران دانشگاه یاسوج آغاز شده است افزود: در سال 96 آمار طلاق در کشور رکورد زد به طوری که 29 درصد ازدواج های ثبت شده منجر به طلا ق شد.


وی ادامه داد: متاسفانه آمار طلاق در سال 97 از سال 96 نیز بیشتر شد و از هر 1000 ازدواج 318 مورد منجر به جدایی شد.
وی بیان داشت: در سال 97 و در هر ساعت 63 زوج زندگی مشترک را آغاز کردند و هر ساعت 20 خانواده از بین رفت.
دکتر رحیمی به آمار 20 سال اشاره کرد و گفت: در سال 77 از هر 1000 ازدواج 80 مورد منجر به طلاق می شد که این آمار در سال 97 به چهاربرابر افزایش یافته است.


عضو هیئت علمی روانشناسی دانشگاه شیراز به این که طبق آمارهای هر ساعت 16 زوج در ایران از هم جدا می شوند تصریح کرد: حدود 13 درصد ازدواجها در سال اول و حدود 40 درصد در پنج سال اول زندگی مشترک منجر به طلاق می شوند.
دکتر رحیمی بیان داشت: در سال 57 طبق آمار 20 هزار طلاق در کشور ثبت شده بود و این آمار در سال 97 که جمعیت کشور دو برابر شده بیش از 8 برابر رشد داشته و به 160 هزار مورد رسیده است.


این استاد روانشناسی مشاوره های پیش از ازدواج را مهم ارزیابی کرد و گفت: این مشاوره ها باید جدی گرفته شود و اگر آمادگی برای ازدواج وجود نداشته باشد یعنی فرد خود را برای ناکامی آماده می کند.
دبیر مراکز مشاوره دانشگاههای کشور بیان داشت: گاهی زوجین به دلیل محدودیت های قومی و اجبارهای قوی از هم طلاق نمی گیرند اما سکوت و خشم و ... آنها در زندگی از پیامدهای یک ازدواج غلط است.
دکتر رحیمی افزود: شاید ازدواج کار ساده ای باشد اما رضایتمندی از ازدواج کار ساده ای نیست.
وی بیان داشت: با یادگیری آموزشها می توان از بسیاری از طلاقها جلوگیری کرد.