اخبار > نشست مدیران ارشد شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با مسئولان دانشگاه یاسوجسه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨ :: ١٤:٤١

نشست مدیران ارشد شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با مسئولان دانشگاه یاسوج

نشست مشترک مدیران ارشد شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی با رئیس و مسولان دانشگاه یاسوج برگزار شد.

نشست مدیران ارشد شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با مسئولان دانشگاه یاسوج

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه در این نشست گفت: دانشگاه یاسوج دارای رتبه 10 در بین دانشگاههای کشور است و در بسیاری از رشته ها از دانشگاههای بزرگ کشور نیز جلوتر است.


دکتر عریان افزود: در جدیدترین رتبه بندی شانگهای، دانشگاه یاسوج در رشته های شیمی و مهندسی شیمی در دنیا شاخص شده است.
وی ادامه داد: در سال 97 نیز یکی از اساتید دانشگاه یاسوج در بین دانشمندان نیم درصد پراستناد دنیا قرار داشت در حالی که بسیاری از دانشگاههای باسابقه در این آمار جایی نداشتند.
وی دانشگاه یاسوج را از دانشگاههای بالنده و در حال رشد معرفی کرد و گفت: این رشد و توسعه بایستی بیش از پیش در خدمت جامعه و رفع مشکلات آن باشد.
دکتر عریان به افزایش قراردادهای پژوهشی دانشگاه یاسوج اشاره کرد و بیان داشت: این دانشگاه در سال 96 تنها 7 قرارداد پژوهشی داشت که در سال 97 این عدد به 51 قرارداد رسید و معتقدیم با توجه به پتانسیل بالایی که در دانشگاه وجود دارد تا 4 برابر این تعداد را نیز می توان انجام داد.


وی به رشته های متنوع و مورد نیاز صنعت نفت و گاز در دانشگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: علاوه بر وجود دانشکده نفت و گاز در این دانشگاه، بسیاری از رشته های مورد نیاز صنعت نفت در این دانشگاه وجود دارد که اساتید آن می توانند مشکلات حوزه نفت را در زمینه های مختلف برطرف کنند.
دکتر عریان بیان داشت: آزمایشگاه مرکزی دانشگاه یاسوج دارای امکانات و تجهیزات پیشرفته ای است که می تواند نیاز صنعت را نیز جوابگو باشد.


مدیر امور فنی شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی در این نشست گفت: این شرکت در سه استان فارس، بوشهر و هرمزگان فعالیت می کند و در آینده ای نزدیک نیز استان چهارمحال و بختیاری را تحت پوشش فعالیتهای خود قرار می دهد.


کمال بلندپرواز افزود: 30 درصد از مجموع گاز تولیدی کشور در زاگرس جنوبی تامین می شود و 270 حلقه چاه فعال در 9 میدان نفتی زیر نظر این شرکت فعالیت می کنند.
وی به سیاستهای شرکت متبوع اشاره کرد و گفت: ارتباط تنگاتنگ با دانشگاههای بومی در منطقه از جمله سیاستهای مهم شرکت نفت است.
بلندپرواز بیان داشت: همکاری دوطرفه با عقد تفاهمنامه می تواند تسهیل و گسترش یابد.


وی به نیازهای شرکت زاگرس جنوبی اشاره کرد و گفت: در زمینه های پژوهشی و خدمات مهندسی می توانیم از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه یاسوج بهره برد.
مدیرفنی شرکت زاگرس جنوبی به ظرفیتهای دیگر اشاره کرد و گفت: کارآموزی دانشجویان و همچنین حمایت از پایان نامه های دانشجویی در زمینه مشکلات شرکت می تواند از دیگر مفاد این تفاهمنامه باشد.


وی با ابراز خوشنودی از این نشست مشترک گفت: از اساتید دانشگاه یاسوج برای بازدید از مناطق عملیاتی دعوت می کنم تا از نزدیک با مشکلات آشنا شده و در رفع آنها به ما کمک کنند.
در ادامه این نشست مدیران شرکت زاگرس جنوبی و برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه به صورت تخصصی در خصوص مباحث مشترک تبادل نظر کردند.
در ادامه این نشست، مدیران شرکت زاگرس جنوبی از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه یاسوج بازدید کردند.