اخبار > دیدار دانشگاهیان استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوجدوشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٨ :: ١٣:١٢

دیدار دانشگاهیان استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج

به مناسبت دهه فجر، جمعی از دانشگاهیان استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

دیدار دانشگاهیان استان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج

به گزارش روابط عمومی، رئیس دانشگاه یاسوج در این دیدار گفت: پیش از انقلاب اسلامی، در تولید علم جایی در بین 100 کشور برتر نداشتیم اما پس از انقلاب رشد بسیار مطلوبی در تولید علم داشتیم.


دکتر احمد عریان افزود: کشور ما الان در شاخصهای علمی مختلف رتبه 16 دنیا از لحاظ کمیت تولید علم را دارد و در بحث کیفیت نیز جز 20 کشور برتر دنیا است که در 5 سال اخیر رشد علمی مطلوبی نیز داشته اشت.
وی ادامه داد: تا پیش از انقلاب در این استان حتی یک مرکز آموزش عالی وجود نداشت ولی اکنون همه دانشگاههای مختلف وجود دارند و سالانه تعداد زیادی دانشجو از این مراکز فارغ التحصیل می شوند.


دکتر عریان به موفقیت های دانشگاه یاسوج در عرصه ملی و بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: کسب رتبه 10 دانشگاههای برتر رنکینگ جهان اسلام، دومین دانشگاه کشور و جز 500دانشگاه برتر دنیا در رنکینگ تایمز و کسب جایگاه مطلوب در شاخص شانگهای از جمله مهمترین این موفقیت ها بوده است.
رئیس دانشگاه یاسوج بیان داشت: این دانشگاه در سال 96 تنها 6 قرارداد پژوهشی داشت که اکنون به بیش از 80 قرارداد رسیده و به نظر ما و با توجه به پتانسیل خوبی که در دانشگاه وجود دارد هنوز نیز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد.


نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج در این دیدار ضمن تبریک دهه فجر و خیرمقدم به دانشگاهیان گفت: بنیان جامعه بشری که روز به روز در حال رشد و شکوفایی است بر پایه علم و دانش است.
حجت الاسلام سیدنصیر حسینی افزود: اگر علم و دانش نبود انسانها در همان زندگی بدوی و ابتدایی می مانند و هیچ پیشرفت و رفاهی نیز نداشتند.
وی ادامه داد: خداوند انسان را خلاق آفرید و استعداد و قدرت فرمانروایی را در انسان قرارداد که اگر این ویژگی ها نبود انسان با دیگر موجودات فرقی نداشت.
حجت الاسلام نصیری تصریح کرد: در ابتدای انقلاب حتی پزشکان نیز از پاکستان و هند برای درمان مردم می آمدند ولی اکنون به فضل خدا و برکت انقلاب اسلامی پزشکان متخصص و کارآمدی در دانشگاههای ما آموزش می بینند و به مردم خدمات می دهند.


وی بیان داشت: در زمان شاه کشور ما در واقع مستعمره استکبار و استعمار بود و شاه هم نوکر آمریکا بود و در ظاهر آزاد بود ولی واقعا مردم در قفس  بودند.
نماینده ولی فقیه به خدمات انقلاب به کشور اشاره کرد و گفت: از لحاظ رشد در زمینه های مختلف علمی، اقتصادی و اجتماعی بعد از انقلاب بسیار سریع بوده و می توان گفت این رشد و پیشرفت از همه حکومتهای قبل از خود بیشتر بوده است.


حسینی به نمونه ای از این پیشرفتها اشاره کرد و گفت: گرفتن پهباد آمریکایی و هدف قرار دادن بزرگترین پایگاه آمریکایی ها در خاورمیانه در عراق تنها گوشه ای از قدرت علمی و تکنولوژیکی این کشور و فرزندان آن است.
امام جمعه مرکز استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وجود دانشگاه برای شهر یک وزنه مهم است که می تواند خدمات خوبی به شهر داده و مشکلات و مسایل آن را حل کند.
حجت الاسلام حسینی از دانشگاهیان خواست در زمینه فرهنگ سازی استفاده صحیح از منابع، فرهنگسازی در زمینه انتخاب درست و شایسه و نسخه های علمی جهت آسیبهای اجتماعی تلاش کنند.