اخبار > دانشگاه یاسوج آمادگی رفع مشکلات حوزه تولید استان را دارد.شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٧ :: ٠٩:٥٢

دانشگاه یاسوج آمادگی رفع مشکلات حوزه تولید استان را دارد.

دانشگاه یاسوج آمادگی رفع مشکلات حوزه تولید استان را دارد.

دانشگاه یاسوج آمادگی رفع مشکلات حوزه تولید استان را دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در اتاق بازرگانی استان برگزار شد .

رئیس دانشگاه یاسوج در این همایش گفت : می توان با جهت دهی پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به حل مشکلات حوزه تولید کهگیلویه و بویراحمد کمک کرد .

 احمد عریان در همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن اظهار داشت : دانشگاه یاسوج سالیانه حدود دو هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد که اگر پایان نامه های آنها جهت دهی شود، می تواند به حل دو هزار مشکل استان کمک کند. وی افزود: جهت دهی پایان نامه های دانشجویان به سمت حل مشکلات حوزه صنعت و تولید ، تحقیق ارزان قیمت اما مفیدی است و بخش خصوصی و بنگاههای اقتصادی می توانند از ما بخواهند که پایان نامه ها را در جهت رفع مشکل آنها جهت دهی کنیم.


رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه حدود 6 هزار دانشجو در این دانشگاه داریم که از این تعداد چهار هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و دو هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول هستند، گفت : واحدهای تولیدی استان می توانند دانشجویان توانمند ما را با پرداخت مبلغ کمی بورسیه کنند.

عریان با اشاره به نقش بی بدیل دانشگاه در توسعه، عنوان کرد: دانشگاه های جامعی همچون دانشگاه یاسوج می توانند از مرحله مطالعه پروژه ها تا بازاریابی و حضور در بازارهای جهانی در کنار بخش تولید باشند.

وی افزود: این دانشگاه 232 عضو هیئت علمی دارد که می توانند مسائل دانش بنیان را هدایت کنند و اگر در گذشته از این تفکر خلاق استفاده می کردیم الان در وضعیت بهتری بودیم.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری دوجانبه توسط ریاست دانشگاه یاسوج و صنعت ومعدن و تجارت استان امضاء شد.