Skip Menu

صفحه اصلی > اخبار سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ :: ٠٨:٥٢

مراسم تکریم و معارفه سرپرستان دانشکده صنعت و معدن چرام برگزار شد

با حضور امام جمعه محترم شهر چرام، فرماندار شهرستان ، جمعی از مدیران شهرستانی و مسئولین دانشگاه یاسوج برگزار شد .

مراسم تکریم و معارفه سرپرستان دانشکده صنعت و معدن چرام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج ، روز دوشنبه مورخ 97/7/16، مراسم معارفه و تکریم سرپرستان جدید و سابق دانشکده صنعت و معدن چرام و همچنین آیین آغاز سال تحصیلی و معارفه دانشجویان نو ورود با حضور امام جمعه محترم شهر چرام، فرماندار شهرستان ، جمعی از مدیران شهرستانی و مسئولین دانشگاه یاسوج برگزار شد .


در ابتدای این مراسم جناب آقای دکتر کشکولی مشاور رییس دانشگاه و رییس حوزه ریاست ، ضمن خیرمقدم به مسئولین شهرستان ،  از زحمات جناب آقای دکتر بهشاد قدردانی و برای جناب آقای دکتر سروش فر که مسئولیت جدید را پذیرفته اند آرزوی موفقیت نمود .


وی همچنین گزارشی از وضغیت آماری دانشگاه تشریح و در خصوص ویژگیهای یک دانشجوی موفق مطالبی ارائه کرد .

سپس ضمن تقدیر از جناب آقای دکتر بهشاد، ابلاغ جناب آقای دکتر سروش فر توسط امام جمعه محترم شهرستان به ایشان تقدیم گردید .


در ادامه جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر افشار امام جمعه چرام در خصوص مقام عالم و دانشمند و همچنین تاریخ علم در ایران و جهان اسلام مطالبی اظهار و وضعیت گذشته ایران اسلامی را با جهان غرب آن روز مقایسه و از دانشجویان خواستند برای دستیابی به افتخارات علمی گذشته کشور تلاش جدی و مضاعف داشته باشند .


امام جمعه چرام از فضای معنوی حاکم بر دانشکده قدردانی و از تلاش و خدمات جناب آقای دکتر عریان در ایام تصدی مسئولیت دانشگاه یاسوج سپاسگزاری کرد .

سپس جناب آقای دکتر فتاحی اصل فرماندار چرام طی سخنانی آغاز سال تحصیلی را تبریک گفت و اظهار داشت امروز دو مناسبت مهم و موثر در دانشکده در حال وقوع هست یکی معارفه سرپرست جدیدو دیگری معارفه دانشجویان نو ورود که ضمن قدردانی از جناب آقای دکتر بهشاد این دو رخداد را مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد که منشاء تغییر و تحول برای آموزش عالی و توسعه شهرستان باشد .


فرماندار چرام در فرازی از سخنان خود با توجه به رشته تحصیلی دانشجویان صنعت و معدن اظهار داشت : برای توسعه و پیشرفت این دانشجویان که در رشته های فنی تحصیل می کنند باید امکانات پژوهشی و آزمایشگاههای مناسب جهت تقویت فعالیت های عملی در اختیار این عزیزان قرار گیرد .

فرماندار چرام با توجه به تعامل و همدلی موجود بیان کرد : بعد از انتصاب جناب آقای دکتر عریان ، هماهنگی بین مسئولین آموزش عالی استان و مدیران ارشد اجرایی تقویت شده و رییس دانشگاه یاسوج یکی از ارکان اصلی جلسات تصمیم گیری در استان است .

دکتر فتاحی اصل در خصوص مشکلات دانشکده اظهار داشت : ما آمادگی کامل داریم برای توسعه و رفع موانع موجود با هماهنگی مسئولین شهرستانی و استانی، همکاری نماییم.

در ادامه آقای دکتر سروش فر طی سخنانی از حسن اعتماد ریاست دانشگاه یاسوج قدردانی و از زحمات جناب آقای دکتر بهشاد سپاسگزاری کردند .


وی همچنین چشم انداز و برنامه های مورد نظر خود را تحت عناوین تکمیل و زیبا سازی دانشکده، جذب دانشجویان بیشتر در قالب توسعه رشته های آموزشی و تقویت بنیان های علمی و تعاملی دانشکده با داخل و بیرون دانست .

سپس جناب آقای دکتر عزیز پور مدیرفرهنگی دانشگاه یاسوج با اشاره به ا حادیث و روایات متعدد به لزوم تقویت بنیان های فرهنگی و اعتقادی دانشجویان پرداخت و اظهار داشت : دو عنصر جوانی و فرصت نعمت های الهی است که باید حداکثر استفاده را از آنها برد تا به یاری پروردگار به رشد و تعالی واقعی رسید .


وی همچنین، آیین نامه های فرهنگی و اطلاعات مورد نیاز دانشجویان در زمینه های فرهنگی و مقررات انضباطی را بیان کرد .

در خاتمه جناب آقای موسوی مدیر روابط عمومی دانشگاه یاسوج در خصوص نحوه مشارکت دانشجویان در فعالیت های فوق برنامه و همچنین ارتباط با ریاست و مسئولین دانشگاه ، دیدارهای هفتگی و حضور در پایگاههای اطلاع رسانی دانشگاه یاسوج توضیحاتی ارائه کرد .


این آیین با اقامه نماز و پذیرایی ناهار پایان یافت .