اخبار > پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت 16 آذر ، روز دانشجوشنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ :: ٠٨:٣٠

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت 16 آذر ، روز دانشجو

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت 16 آذر ، روز دانشجو

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت 16 آذر ،  روز دانشجو

بسمه تعالی

درود بیکران خود را نثار ارواح پاک و طیبه ی همه شهدای راه آزادی و استقلال میهن اسلامی می کنم که در مسیر تاریخ با جانفشانی های خود نهال انقلاب را آبیاری کردند تا اینک به درختی تناور تبدیل شود .

اگرچه در این مسیرپر پیچ و خم تمام  اقشار و گروههای اجتماعی نقش های مختلف و موثری داشتند اما شهدای دانشجو در سال 1332 رنگ و بوی خاصی داشت و به نقطه ی عطفی تبدیل گردید که در تاریخ ماندگار و جاودان گشت .

در آن سال که بیش از 4 ماه از کودتای 28 مرداد نگذشته بود ، دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران در مقابل معاون رئیس جمهور آمریکا به شهادت رسیدند تا فریاد گره خورده آنان بعد از سالها همچنان زمزمه دانشجویان استکبار ستیز و آزادی خواه ایران اسلامی باشد.

اینک مصطفی بزرگ نیا، احمدقندچی و مهدی شریف رضوی به عنوان 3 آذر اهورایی نقش رهبری دانشجویان ایران را به عهده دارند و هزاران رهرو و استکبار ستیز در این جامعه پرورش یافته است .

ضمن تبریک این روز به جامعه ی دانشگاهیان کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه دانشجویان دانشگاه یاسوج ، امیدوارم این روز همچنان پویا و ماندگار بوده و خواسته های برحق دانشجویان سرلوحه عملکرد مسئولان و متولیان امر باشد .

 

                                           دکتر احمد عریان

                                        رئیس دانشگاه یاسوج