اخبار > دیدار مسئولان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با رئیس دانشگاه یاسوجچهارشنبه ١ اسفند ١٣٩٧ :: ١٥:٣١

دیدار مسئولان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با رئیس دانشگاه یاسوج

مسئولان صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم با حضور در دانشگاه یاسوج با رئیس دانشگاه دیدار کردند.

دیدار مسئولان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با رئیس دانشگاه یاسوج

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احمد عریان در این دیدار گفت: حضور شما در دانشگاه و بازدید از وضعیت موجود می تواند کمک زیادی در راستای حل مشکلات دانشگاه و دانشجویان به ما کند.
وی ادامه داد: برخی از سیستم های خوابگاه احتیاج به بازسازی اساسی دارد و کمک صندوق در این راه می تواند کارگشا باشد. سیستم برق، گرمایشی، سرمایشی و ... باید به طور کامل و به صورت ویژه نوسازی شود.
دکتر عریان اضافه کرد: با رایزنی های صورت گرفته کمکهایی برای نوسازی وسایل کمک آموزشی موجود در خوابگاهها شده است و در این راه کمک صندوق رفاه دانشجویی نیز می تواند موثر و گام مهمی باشد.


رئیس دانشگاه یاسوج به هزینه‌های هنگفت اجاره اتوبوس برای انتقال دانشجویان اشاره کرد و گفت:  با توجه به نبود سیستم حمل و نقل عمومی در شهر یاسوج، ما مجبور به عقد قرارداد جهت جابجایی دانشجویان هستیم.
دکتر عریان ادامه داد: نبود زیرساختهایی برای انتقال زباله های دانشگاه و خوابگاههای دانشجویی از جمله دیگر مواردی است که با عقد قرارداد با بخش خصوصی، هزینه های زیادی را به دانشگاه تحمیل می کند که این هزینه های در بودجه دانشگاه دیده نشده است.

وی به عدم تکمیل سلف سرویس و آشپزخانه صنعتی اشاره کرد و گفت: دانشگاه یاسوج علیرغم هزینه هایی که در این زمینه متحمل شده اما این مکان هنوز نیمه تمام است و باید هر چه زودتر تکمیل و از آن استفاده شود که در این مورد نیاز به کمک داریم.
وی در این دیدار به استفاده دانشگاه از ظرفیت خیرین اشاره کرد و بیان داشت: ساختمانهای نیمه کاره زیادی در دانشگاه هست که با توجه به قول و قرارهایی که داده شده در جلسه  با مجمع خیرین کشور، از پتانسیل آنها در تکمیل این ساختمانها استفاده می شود.


رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: از ظرفیت بنیاد قلم چی نیز استفاده شده و بخشی از نیازهای آموزشی در زمینه تجهیزات خوابگاهها از طریق این بنیاد تامین شده و برخی از دانشجویان نیز از سوی همین بنیاد بورسیه شده اند.
دکتر عریان در پایان گفت: حضور شما در دانشگاه یاسوج و دیدن مشکلات  از نزدیک می تواند باعث انعکاس مطلوب آنها به وزارتخانه باشد که امیدواریم باعث کمک بهتر و موثرتری به دانشگاه گردد.

در ادامه این نشست قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی کشور گفت: این صندوق از بخش خصوصی در زمینه ساخت سراهای دانشجویی حمایت می کند.
دکتر عباس قنبری ادامه داد: به اندازه آورده بخش خصوصی بانک عامل موظف به پرداخت وام است و  14 درصد از سود وام توسط صندوق رفاه دانشجویی پرداخت می شود.
وی افزود: با سیاستهای اتخاذ شده و بازتعریف این سیاستها در حوزه تغذیه و ایجاد رستورانهای مکمل در دانشگاه، سال گذشته کمترین میزان شکایت از تغذیه را داشتیم.


دکتر قنبری بیان داشت: این رستورانها مکملهای خوبی بودند که با قیمت ارزان غذای با کیفیت به دانشجویان ارائه می دهند.
قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی تصریح کرد: صد درصد متقاضیان وام که از دانشجویان مستعد و یا بی بضاعت بودند توانستند در بخش وام ضروری یا وامهای تحصیلی استفاده کنند.
وی ادامه داد: در حوزه تعمیر، تکمیل و تجهیز باید یک هم افزایی وجود داشته باشد که هر جا دانشگاه مصمم است ما نیز به اندازه دانشگاه کمک کنیم.


این مسئول کشوری اظهار داشت: در زمینه تامین اقلام اساسی مثل گوشت و برنج نیز با رایزنی های صورت گرفته با جهادکشاورزی و صنعت و معدن و تجارت توانستیم این اقلام را با یک چهارم هزینه در اختیار دانشگاهها قرار دهیم.
وی در خصوص مشکلات دانشگاه یاسوج نیز گفت: امیدواریم با انعکاس این مشکلات بتوانیم در زمینه رفع مشکلات به این دانشگاه کمک کنیم.

در ادامه مسئولین صندوق رفاه دانشجویان کشور از مجتمع خوابگاههای دانشجویی خواهران بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفتند .