اخبار > همکاری دانشگاه یاسوج و اداره کل استاندارد استان تقویت می شودسه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧ :: ١٤:٤٦

همکاری دانشگاه یاسوج و اداره کل استاندارد استان تقویت می شود

مفاد تفاهم نامه همکاری دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.

همکاری  دانشگاه یاسوج و اداره کل استاندارد استان  تقویت می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج، دومین جلسه هماهنگی بین دانشگاه یاسوج و اداره کل استاندارد استان در روز دوشنبه مورخ 97/8/21، در سالن حوزه ریاست دانشگاه و با حضور هیات رئیسه با مدیرکل استاندارد و معاونین ایشان تشکیل گردید ،در این جلسه، راهکارهای عملی و موثر همکاری دوجانبه مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.


در ابتدای این نشست جناب آقای دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج ضمن یادآوری توانمندی های دانشگاه و ارائه آمار وضعیت موجود دانشگاه اعم از دانشکده ها و رشته های آموزشی اظهار داشت : ارتباط و همکاری دو جانبه ی دانشگاه و استاندارد باید به نتایج ملموس و عملیاتی تبدیل شده و بتواند نقش موثر خود را برای پیشرفت منطقه و خروج آن از بن بست های توسعه نیافتگی بازی نماید .


دکتر عریان  اظهار داشت : برای دستیابی به نتایج و اهداف مورد نظر آماده همکاری جدی هستیم و در این مسیر از امکانات آزمایشگاهی و توان هدایت پایان نامه های دانشجویی به سوی مفاد تفاهم نامه تبادل شده استفاده خواهیم نمود.

رییس دانشگاه یاسوج وضعیت آزمایشگاههای دانشگاه را بسیار خوب و در نُرم کشورهای پیشرفته دانست و اظهار داشت : آزمایشگاههای ما می توانند در جهت انجام ماموریت های استاندارد استان به عنوان مرجع و رفرنس عمل نموده و جهت دستیابی به iso به تولید کنندگان بومی و منطقه ای کمک کنند.

دکتر عریان گفت :این دانشگاه با بهره‌مندی از توان علمی خود می‌تواند در تدوین و اجرای بسیاری از استانداردهایی که انجام ‌نشده‌اند اثرگذار باشد و خواستار تبادل تفاهم نامه ای شد که مفاد آن عملیاتی بوده و قابل اجرا باشند .


 

در ادامه مهندس بهمن رحمتی، مدیر کل استاندارد استان ضمن قدر دانی از رئیس و هیات رئیسه دانشگاه یاسوج از وجود زمینه ی مساعد همکاری متقابل ابراز خرسندی نموده و اظهار داشت: همکاری متقابل دانشگاه و اداره کل استاندارد می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و محدودیت های استان باشد . روابط مبتنی بر علم و دانش و کارشناسی می تواند باعث ارتقاءسطوح کمی و کیفی دستاوردهای استان و در نهایت موجب پیشرفت کشور گردد.


مدیرکل استاندارد استان اظهار داشت : دانشگاه یاسوج دارای اساتید مجرب و مطرح کشوری و بین المللی و آزمایشگاههای مجهز و پیشرفته در نُرم جهانی است ومی توانند به عنوان آزمایشگاه همکار، تایید صلاحیت شوند وکمیته فنی متناظر TC185  در این دانشگاه راه اندازی شود.

مدیرکل استاندارد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیگیری تایید صلاحیت دانشگاه یاسوج به عنوان یک مرکز حقوقی در زمینه آموزش، اظهارکرد: با توجه به اهمیت مقوله آموزش، چند دوره آموزشی با همکاری اساتید مجرب دانشگاه به منظورافزایش آگاهی کارکنان و مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی برگزار خواهد شد

.

وی اظهار داشت: ضمن بازرسی از آزمایشگاه های دانشگاه یاسوج، شرایط برای امور پژوهشی ،  انجام پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فراهم و درحوزه تدوین با توجه به درجه علمی دانشیاری و استاد تمامی اساتید دانشگاه جزء  امتیازات برجسته ای است که مورد استقبال قرار می گیرد.