اخبار > ثبت‌نام جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تمدید شديکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧ :: ٠٩:٣٤
رئیس بنیاد نخبگان استان خبر داد

ثبت‌نام جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در جشنوارۀ منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تا ۸ اسفند ۹۷ تمدید شد.

ثبت‌نام جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تمدید شد

 

مهلت ثبت‌نام در جشنوارۀ منطقه‌ای اختراعات و ابتکارات رویش خلیج‌فارس تا ۸ اسفند ۹۷ تمدید شد.

به گزارش افتونیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان استان، در ادامۀ برگزاری جشنواره‌های اختراعات و ابتکارات منطقه‌ای تحت عنوان رویش، جشنوارۀ رویش خلیج‌فارس با هدف شناسایی، هدایت و حمایت اخترعات برگزیده و تسهیل مسیر تجاری‌سازی تا رسیدن به نقطۀ تولید انبوه و ثروت‌آفرینی برگزار می‌شود.

حمدالله اکوانی، رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد در این خصوص گفت: جشنوارۀ رویش خلیج‌فارس، به میزبانی بنیاد نخبگان استان بوشهر و با مشارکت و حضور بنیادهای نخبگان استان‌های پهنه جنوب کشور (خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان) برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: فقط اختراعاتی که تاریخ ثبت آنها، ۱۳۹۴به بعد از آن است، مجاز به نام‌نویسی هستند و همچنین لازم است نام ارائه دهنده اختراع در جشنواره و نام‌نویسی‌کننده آن در گواهی ثبت اختراع وجود داشته باشد.

اکوانی افزود: از آنجا که ظرفیت پیش‌بینی شده برای هر جشنواره محدود است؛ اختراعات متقاضی حضور در جشنواره در یک فرایند داوری اوّلیه ارزیابی شده و برگزیدگان از میان آنها مجوز حضور در جشنواره را (حضور در فرآیند داوری نهایی) دریافت می‌کنند؛ بنابراین نام‌نویسی در این سامانه به معنای حضور قطعی در جشنواره نیست.

وی با بیان اینکه هر مخترع تنها یک اختراع را برای داوری در هر یک از جشنواره‌ها می‌تواند ارائه دهد، تصریح کرد: ابعاد علمی، نوآوری، کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی، از مهمترین شاخصه‌های اختراع برگزیده است.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه‌و‌بویراحمد در پایان با اشاره به اینکه این جشنواره ۱۵ و ۱۶ اسفندماه برگزار می‌شود، یادآور شد: هر مخترع تنها یک اختراع را برای داوری در هر یک از جشنواره‌ها می‌تواند ارائه دهد و معیارهای داوری شامل: مسائل علمی، نوآوری، کاربردی بودن و قابلیت تجاری‌سازی، خواهد یود.

اکوانی با اشاره به اینکه مخترعین بهترین اختراع خود را برای داوری جشنواره ارائه دهن، افزود: ثبت‌نام از طریق سایت http://sabtenam.bmn.ir از متقاضیان به‌عمل می‌آید.

وی افزود: در راستای تسهیل و مرتفع نمودن موانع نام نویسی متقاضیان جشنواره رویش خلیج فارس اطلاع رسانی تمامی مراحل برگزاری جشنواره شامل: تمدید زمان ثبت نام، زمان اعلام نتایج داوری اولیه، شرایط پرداخت هزینههای مربوطه، اسکان و در لینک اختصاصی جشنواره در سایت بنیاد نخبگان استان بوشهر (boushehr.bmn.ir) موجود می‌باشد که بصورت مستمر بروزرسانی خواهد شد.

اکوانی تاکید کرد: متقاضیان محترم جهت ارتباط بهتر با کمیته اجرایی جشنواره می‌توانند با شماره‌های ذیل تماس حاصل نمایند:

دبیر جشنواره: جناب آقای مهندس فرزام (۰۹۱۷۸۷۱۱۷۶۰)

کارشناس جشنواره: سرکار خانم مهندس فرجی (۰۹۱۷۸۵۸۵۸۷۳): پیگیری ثبت نام مخترعین

مسئول تشریفات و اسکان مخترعین: سرکار خانم صداقت (۰۹۱۷۳۷۸۹۹۰۵)

مسئول امور پشتیبانی جشنواره: جناب آقای نریمانی (۰۹۱۷۷۷۶۶۲۵۵)