اخبار > پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت روز زنسه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧ :: ٠٩:٣٠

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت روز زن

سالروز میلاد با عظمت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه (س) ، روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر را به همه مادران و بانوان عزیز و بزرگوار به ویژه همکاران شاغل در دانشگاه یاسوج تبریک و تهنیت عرض نموده .

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت گرامیداشت روز زن


بسمه تعالی


فاطمه (س) پاره تن من است .   پیامبراکرم(ص)

حضرت فاطمه (س) دختر عظیم الشان پیامبر اسلام ، بزرگ بانویی بود که در قرآن کریم از آن به کوثر یاد شده است . بانویی که در علم، تقوی و پرهیزگاری اسوه و الگوی همه زنان در اعصار مختلف است.

همسر همتای امام علی (ع) ، کسی نبود جز فاطمه (س) . کسی در جهان هستی نمی تواند به مقام و شان حضرت فاطمه (س) برسد زیرا فقط او بود که دخت رسالت، همسر ولایت و مادر امامت است .

کسی که پیامبرعظیم الشان در مقام او می فرماید: " فاطمه ام ابیهاست ". فاطمه پاره تن من است، هرکس فاطمه را آزار دهد من را آزار داده است و هر کس مرا بیازارد خدا را خشمگین کرده است.

فاطمه تنها حامی و طرفدار ولی زمان خود حضرت امام علی (ع) بود و تا انتهای زندگی از این جایگاه حمایت و پشتیبانی کرد .اوتنها شخصیتی بود که می توانست مادر ائمه ما باشد . او مادر حسنین (ع) است ، او فاطمه است ، فاطمه بنت محمد(ص) .

در نظام اسلامی ایران با جایگاه ویژه ای که برای بانوان گرانقدر طراحی گردیده به نقش مادرانه، اجتماعی و پرورش دهنده جامعه توجه ویژه ای شده است . بانوان نصف جامعه ما را تشکیل می دهند و در بعد دیگری پرورش دهنده نصف دیگر هستند یعنی همه جامعه ما تحت تاثیر مستقیم بانوان است . نقش اجتماعی و فرهنگی بانوان در جامعه اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست .امروزه در عرصه علمی کشور بانوان از پیشگامان کشور و جهان هستند و توانسته اند همپا و حتی پیشگام آقایان در فتح قله های علم و فناوری و پزوهش افتخار آفرینی کنند.

جهان امروز راهی جز تکریم و تعظیم بانوان ندارد و باید در مقابل شوکت و عظمت این الهه عشق و مهربانی سر تعظیم فرود آورد .

سالروز میلاد با عظمت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه (س) ، روز زن و هفته بزرگداشت مقام مادر را به همه مادران و بانوان عزیز و بزرگوار به ویژه همکاران شاغل در دانشگاه یاسوج تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در کمال صحت و سلامت در کنار خانواده های عزیز شاد و خرم باشید  .

 

دکتر احمد عریان

رئیس دانشگاه یاسوج

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA