اخبار > نشست رئیس و مسئولان دانشگاه یاسوج با شورای صنفی دانشجویانچهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧ :: ١٢:٥٩

نشست رئیس و مسئولان دانشگاه یاسوج با شورای صنفی دانشجویان

نشست رئیس، معاونان و مدیران واحدهای مختلف دانشگاه با دانشجویان شورای صنفی برگزار شد.

نشست رئیس و مسئولان دانشگاه یاسوج با شورای صنفی دانشجویان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این نشست به منظور ارائه مشکلات و مسایل دانشجویان و پاسخگویی مسئولان دانشگاه به مدت سه ساعت در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.


رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: سال سختی را پشت سر گذاشتیم و فشارهای زیادی به کشور وارد شد که این فشارها به تبع دانشگاهها را در بر می گرفت.
دکتر احمد عریان افزود: بسیاری از ملزومات و مواد مصرفی دانشگاهها باید با ارز تهیه شود که افزایش نرخ ارز اکثر دانشگاهها را با بحران مواجه کرد و هیچ افزایش اعتباری نیز شامل حال دانشگاهها نشد.
وی ادامه داد: این افزایش نرخ ارز که باعث افزایش قیمتها در کشور شد شرایط بدی برای دانشگاه یاسوج به وجود آورد به گونه ای که بخش خصوصی حاضر به شرکت در مناقصه های دانشگاه نمی شد.
وی با ذکر مثالی گفت: قرارداد اتوبوسهای ایاب و ذهاب دانشجویان در سال گذشته یک میلیارد تومان بود که در پی افزایش قیمتها، باعث شد امسال بیش از سه میلیارد از ما طلب کنند.


وی ادامه داد: قرارداد سلف سرویس دانشگاه نیز بیش از 1.5 برابر سال گذشته است.
دکتر عریان تصریح کرد: در بحث تخصیص بودجه تا کنون 68 درصد اعتبار مصوب دانشگاه تخصیص داده شده که با همین بودجه کم نیز کارهای بزرگی انجام شده است.
وی به رشد 6 برابری سرعت اینترنت دانشگاه اشاره کرد و گفت: اکثر خوابگاههای دانشجویی به اینترنت با سرعت بالا مجهز شدند و این موضوع کاملا مشهود است.
وی به قراردادهای دانشگاه با دستگاههای اجرایی اشاره کرد و بیان داشت: در سالهای گذشته ارتباطی بین دانشگاه و دستگاههای اجرایی استان وجود نداشت اما با رایزنی های صورت گرفته با بسیاری از سازمانها تفاهمنامه همکاری امضا شد و حجم قراردادهای پژوهشی دانشگاه بیش از 4 برابر رشد کرد و هنوز مطلوب ما نیست و باید باز هم افزایش یابد.
رئیس دانشگاه یاسوج اظهار داشت: در شرایط موجود از ظرفیت خیرین استفاده مطلوب شده است و بسیاری از تجهیزات کمک آموزشی از طرف خیرین تامین شده است.


وی بورسیه شدن دانشجویان مستعد را دیگر اقدام مثبت دانشگاه دانست و افزود: جلساتی که با بنیاد قلم چی برگزار شد خروجی آن بورسیه شدن 100 نفر از دانشجویان برتر بود که در آینده نیز ادامه می یابد.
دکتر عریان استفاده از کمکهای صندوق رفاه دانشجویی را یادآور شد و گفت: با تعاملات مثبت و سازنده ای که با مسئولان صندوق داشتیم توانستیم از ظرفیت آنها برای بهبود وضعیت دانشگاه و دانشجویان بهره ببریم.
وی در پایان گفت: دانشجویان حق دارند گله مند باشند و تقاضای بهترین مسایل رفاهی را داشته باشند اما انتظار می رود شرایط حساس کشور و دانشگاه را درک کنند و در کنار هم مسایل و مشکلات را حل کنند.
نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: این جلسات برای شنیدن نقطه نظر مسئولان و دانشجویان بسیار مهم هست و لازم است هر چند مدت تکرار شود.
حجت الاسلام نورمحمدی افزود: شنیدن نظرات دانشجویان و پاسخ مسئولان می تواند به بهتر شدن اوضاع دانشگاه کمک کند و افراد درک بهتری از همدیگر داشته باشند.
وی ادامه داد: راضی کردن همه دانشجویان با سلیقه های مختلف کار سختی است و دانشجویان نیز باید واقعیتهای جامعه و کشور را درک کنند و متناسب با اعتبارات از مسئولان دانشگاه کار بخواهند.
معاون دانشجویی و فرهنگی در این نشست گفت: همه مسئولان دانشگاه برای حل مشکلات دانشجویان با هم همدل و همراه هستند و با پشتکار فراوان به دنبال حل مسایل هستند.
دکتر فریبرز نیکدل افزود: با همه مشکلات و فشارهایی که بر دانشگاه وارد می آید روند خدمات رسانی سلف سرویس، اتوبوسها و خوابگاهها متوقف نشده است.
وی ادامه داد: امسال برای اولین بار رستوران آزاد با غذای یارانه ای در دانشگاه راه اندازی شد که رضایت اکثریت نسبی دانشجویان را به همراه داشت.
وی به وضعیت خوابگاهها اشاره کرد و گفت: برای اولین بار امسال به همنه دانشجویان خوابگاه تعلق گرفت و امسال هیچ گونه تعطیلی خوابگاه نداشتیم.


وی از آماده بودن زمین چمن مصنوعی خبر داد و گفت: این مکان ورزشی نیز با همت و تلاش همه مسئولان آماده بهره برداری است و علاوه بر استخر و دیگر فضاهای ورزشی دانشجویان می توانند از این مکان نیز استفاده کنند.
دکتر نیکدل در پاین گفت: جشنواره رویش یکی از بهترین جشنواره هایی بود که با همکاری دانشجویان و همه مسئولان به بهترین نحو برگزار شد که تحسین مسئولان وزارت علوم را نیز به همراه داشت.
در ادامه دانشجویان شورای صنفی مسایل و مشکلات دانشجویان در حوزه های سلف سرویس، ایاب و ذهاب، مکانهای ورزشی، کتابخانه و خوابگاهها را بیان کردند که مسئولان نیز به فراخور موضوع به دانشجویان پاسخ دادند.