اخبار > نشریه علمی پژوهشی دانشگاه یاسوج در زمره 50 درصد نشریات برتر ایران قرار گرفتچهارشنبه ٨ اسفند ١٣٩٧ :: ١٣:٣٦

نشریه علمی پژوهشی دانشگاه یاسوج در زمره 50 درصد نشریات برتر ایران قرار گرفت

این نشریه علمی پژوهشی با کسب ضریب تاثیر159/0 جزء نشریات برتر ایران قرار گرفت.

نشریه علمی پژوهشی دانشگاه یاسوج در زمره 50 درصد نشریات برتر ایران قرار گرفت

نشریه علمی پژوهشی پژوهش های بذر ایران در بین نشریات علمی معتبر رشته های کشاورزی و منابع طبیعی کشور قرار گرفت.

و

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  به گفته دکترحمیدرضا بلوچی مدیرمسئول نشریه پژوهش های بذر ایران، این نشریه علمی و پژوهشی از سال 1393 با مجوز از کمیسیون بررسی اعتبار نشریات کشور و هیات نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد .

 

دکتر بلوچی با توجه به اهدافی که این نشریه دنبال می کند گفت: از اهداف این نشریه می توان به انتشار مقاله ها و نوشته های علمی پژوهشی و بر حسب مورد مقالات مروری و ارائه نتایج پژوهش علوم و فناوری بذر، اشاعه اندیشه ها، نوآوری ها ، اختراع ها و خلاقیت های علوم بذر در سطح ملی و بین المللی و کمک به ارتقای سطح فرهنگی و دانش علمی و فنی پژوهشگران، متخصصان، کارشناسان، دانشجویان و دانش پژوهان علوم و فناوری بذر اشاره کرد .

 

مدیرمسئول نشریه پژوهش های بذر ایران افزود : در راستای نمایه شدن این نشریه در پایگاههای بین المللی مانندWeb of science و ISI   چاپ یک شماره ویزه در سال به صورت انگلیسی در دستور کار نشریه قرار گرفته است .

 

دکتر بلوچی از انتشار 9 شماره از این نشریه اشاره کرد و گفت: طبق گزارش پایگاه استنادی علوم جهان اسلام( ISC) نشریه علمی پژوهشی پژوهش های بذر ایران دانشگاه یاسوج،  امسال توانست  موفق به کسب ضریب تاثیر 159/0 شود و جز نشریات چارک دوم Q2 در بین نشریات علمی معتبر رشته های کشاورزی و منابع طبیعی کشور قرار بگیرد.

 

نشریه پژوهش های بذر ایران دانشگاه یاسوج  با رتبه علمی و پژوهشی در دو فصل نامه در طول سال با صاحب امتیازی و ناشری دانشگاه یاسوج منتشر می شود.