اخبار > دکتر عریان: کارگروه بیمه در دانشگاه ایجاد شودچهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨ :: ١٤:٢٠

دکتر عریان: کارگروه بیمه در دانشگاه ایجاد شود

رئیس دانشگاه یاسوج خواستار تشکیل کارگروه بیمه و مدیریت ریسک در دانشگاه یاسوج شد.

دکتر عریان: کارگروه بیمه در دانشگاه ایجاد شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احمد عریان در جلسه با مسئولان کشوری و استانی بیمه ایران گفت: تشکیل این کارگروه مشترک با بیمه ایران و بررسی مسایل بیمه ای در دانشگاه یاسوج از نیازهای ضروری است که می تواند بسیاری از مسایل بیمه ای دانشگاه را هدفمند تر دنبال کند.


وی ادامه داد: بیمه ایران از سال 94 تا کنون طرف قرارداد این دانشگاه بوده و ماهانه بیش از 120 میلیون تومان بابت هزینه بیمه تکمیلی کارکنان خود می پردازد.
دکتر عریان خواستار توجه ویژه به دانشگاه شد و بیان داشت: افرادی که در دانشگاه کار می کنند و اعضای هیئت علمی وقت زیادی برای پیگیری مسایل بیمه ای ندارند و لازم است ترتیبی اتخاذ شود که کمترین زمان را در این خصوص صرف کنند.
وی به راه اندازی سامانه آنلاین نظرسنجی بیمه در دانشگاه اشاره کرد و گفت: این سامانه نظر مجموعه دانشگاهی را در خصوص خدمات بیمه ثبت می کند.


رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: برخی از خدمات بیمه علیرغم هزینه های زیاد بازدهی اندکی برای دانشگاه دارند که لازم است در این خصوص تجدید نظر شود.
دکتر عریان افزود: دانشگاه و بیمه می توانند خدمات متقابلی به همدیگر ارایه دهند و آمادگی خود را جهت انجام پژوهش های علمی و تحقیق و توسعه در صنعت بیمه را اعلام می داریم.
تعمیم واشاعه فرهنگ بیمه از وظایف بیمه ایران است
مدیرکل بازاریابی و مطالعات بازار شرکت بیمه ایران در این نشست گفت: یکی از وظایف بیمه ایران تعمیم و اشاعه فرهنگ بیمه در جامعه است.


دکتر حمید معینی افزود: بیمه ایران در سالهای گذشته با اطلاع رسانی های گسترده ای که انجام داده است نگاه مردم را تا حدی نسبت به بیمه تغییر داده است.
وی ادامه داد: 60 درصد بیمه های کشورهای پیشرفت نظیر ژاپن مربوط به بیمه های عمر و زندگی است اما در ایران بیمه اموال شامل خودرو و خانه درصد زیادی از بیمه ها را به خود اختصاص داده است.
دکتر معینی افزود: بیمه ایران در سال گذشته بیش از 12 هزار میلیاردتومان خسارت پرداخت کرده است که به جرات می توان گفت از کل سرمایه برخی از شرکت های بیمه ای بیشتر است.
وی  در پایان گفت: بیمه ایران تنها یک شرکت تجاری نیست و دغدغه ارائه خدمات اجتماعی و عمومی به مردم را دارد.