اخبار > انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک برای ایجاد مرکز رشد و انجام فعالیت های پژوهشیشنبه ٨ آبان ١٣٩٥ :: ٢٢:٤١
با همکاری دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات کشاورزی استان صورت گرفت

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک برای ایجاد مرکز رشد و انجام فعالیت های پژوهشی

معاون پژوهشی وفناوری دانشگاه یاسوج از ایجاد مرکز رشد مشترک بین دانشگاه و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان خبر داد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک برای ایجاد مرکز رشد و انجام فعالیت های پژوهشی

معاون پژوهشی وفناوری دانشگاه یاسوج از ایجاد مرکز رشد مشترک بین دانشگاه و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر هجیر کریمی در نشست مشترک با رئیس و برخی از اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی استان گفت: راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی مشترک برای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان به عنوان زیرساخت اصلی اقتصاد مقاومتی قلمداد می شود.

وی بیان داشت: دانشکده کشاورزی دانشگاه یاسوج با داشتن 50 عضو هیئت علمی توانایی علمی مناسبی جهت برگزاری دوره های آموزشی کشاورزی دارد.

این مسئول دانشگاه به پذیرش بیش از 400 نفر در مقاطع تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و اظهار داشت: حضور این دانشجویان در دانشگاه یاسوج پتانسیل مطلوبی است که باید از آن استفاده شود.

دکتر کریمی تصریح کرد: آزمایشگاههای مجهز کشاورزی در دانشگاه یاسوج زمینه انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی را به خوبی فراهم کرده است که می توان از این فرصت نیز استفاده شود.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یاسوج به انعقاد تفاهم نامه همکاری اشاره کرد و گفت: در قالب تفاهمنامه می توان همکاری های دانشگاه و مرکز تحقیقات بیش از پیش گسترش یابد.

همچنین در این نشست رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان گفت: آمادگی همکاری همه جانبه این مرکز با دانشگاه یاسوج فراهم است.

دکتر عباس صالحی اردکانی افزود: تمایل و اشتیاق برای همکاری وجود دارد که مطمئنا تعالی و ترقی هر دو مجموعه و استان را به همراه دارد.

وی بیان داشت: مرکز تحقیقات جهادکشاورزی استان دارای 16 عضو هیئت علمی، 7 بخش و 2 ایستگاه تحقیقاتی است و دوره های آموزشی و ترویجی کاربردی را ارائه داده است.

صالحی اردکانی با برشمردن پتانسل های مرکز تحقیقات کشاورزی استان گفت: دارا بودن 130 هکتار زمین در گچساران و 50 هکتار در بویراحمد و وجود آزمایشگاههای مجهز خاک و آب از جمله این پتانسل است که در استان وجود دارد.

در پایان این مقام مسئول خواستار تشکیل کمیته مشترک بین دو دستگاه جهت تهیه پیش نویس تفاهمنامه همکاری شد.