يکشنبه ٣ بهمن ١٤٠٠ :: ١٥:٠٦

دیدار و گفتگوی نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با هیات رییسه دانشگاه یاسوج

دکترکرمی:نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، حامیان و پشتیبانان واقعی دانشگاه و آموزش عالی در سطح ملی هستند

دیدار و گفتگوی نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با هیات رییسه دانشگاه یاسوج

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز شنبه مورخ 1400/11/2، جناب آقای دکتر سیدناصرحسینی پور نماینده ی محترم مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشگاه یاسوج با آقا ی دکتر بهادر کرمی  سرپرست دانشگاه و اعضای هیات رییسه دانشگاه یاسوج، دیدار و پیرامون مسائل آموزش عالی استان و چالش های فرا روی آن گفتگو و تبادل نظر کردند .


در ابتدای این دیدار جناب آقای دکتر کرمی ضمن خیرمقدم و قدردانی از توجه ویژه و حضور نماینده ی مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه یاسوج گفت: چالش هایی در مسیر توسعه ی آموزش عالی استان وجود دارد که بدون همکاری و مساعدت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان ملی و منطقه ای قابل حل نخواهد بود .


وی علاوه بر لزوم پیگیری اعتبارات،  تخصیص ها و بودجه در سطح ملی و وزارتخانه ، توجه به مسائل رفاهی و همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاههای تابع وزرات علوم با اعضای هیات علمی غیر بالینی وزرات بهداشت را یکی از دغدغه های مهم دانشگاههای کشور دانست و خواستار پیگیری و بررسی جدی این موضوع شد .


دکتر کرمی در ادامه گفت: طرح موضوع همسان سازی،  انتظاراتی را به وجود آورده ولی عدم ارایه ی راهکار اجرایی صحیح و کاربردی سبب چالش های جدی در سطح دانشگاههای کشور از جمله دانشگاه یاسوج شده است .وی در همین خصوص بیان کرد: تعیین سقف دریافتی اعضای هیات علمی و اجرای طرح اساتید (تمام وقت ویژه)، معایبی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی داشته و به مسئله ی آموزش آنها لطمه ی جدی خواهد زد .

دکتربهادر کرمی سرپرست دانشگاه یاسوج در ادامه ی سخنان خود با اشاره به لزوم بازگشایی دانشگاهها و آغاز حضور مجدد دانشجویان " پسا کرونا" از نماینده ی محترم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی خواست،  با توجه به حساسیت های موجود در فضای دانشگاهها این موارد به نحو مقتضی به اطلاع نمایندگان محترم مجلس و قوه ی مقننه رسانیده شود تا این دغدغه ی ملی اعضای هیات علمی دانشگاهها چاره جویی شود .


وی در پایان سخنان خود ضمن دعوت از آقا ی دکتر حسینی پور جهت حضور فعال در برنامه های علمی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج، پیگیری مشکلات دانشکده ی نفت و گاز گچساران را مورد تاکید قرار داده و گفت: مکاتبات متعددی با مسئولین کشور تنظیم شده که انشالله با حمایت و تاکید جنابعالی در جهت توسعه و پیشرفت مجموعه ی آموزش عالی استان گام های مهمی برداشته شود .

در ادامه ی این جلسه اعضای هیات رییسه دانشگاه پیرامون مسائل مهم مدیریتی، فرهنگی و اجتماعی، پژوهشی و اداری مالی دیدگاههای خود را مطرح و خواستار توجه ویژه به آنها شدند .


سپس جناب آقا ی دکتر حسینی پور نماینده ی محترم شهرستان گچساران و باشت در مجلس شورای ضمن قدردانی از استقبال رییس و هیات رییسه دانشگاه گفت: چند روز پیش به دانشکده ی نفت و گاز گچساران رفتم و از نزدیک با اعضای هیات علمی آن دانشکده دیدار و با مشکلات دانشکده آشنا شدم .

وی پیگیری مسائل آموزش عالی استان و دانشگاهها را از اولویت های مهم خود برشمرد و اظهار کرد: دانشگاهیان می توانند مشاورین خوب و قابل اعتمادی برای رسیدن به تصمیمات موثر و علمی باشند که من تصمیم دارم از این ظرفیت در حوزه های تخصصی، فرهنگی و اجتماعی استفاده نمایم .

نماینده ی محترم مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت : محرومیت زدایی استان، اشتغال و کمک به همه شهرستان ها بدون در نظر گرفتن جغرافیای خاص از اهداف و چشم اندازهای مورد نظر من است و این سیاست را ادامه خواهم داد.


دکتر حسینی پور عدم تحقق ارتباط طرح های پژوهشی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با مشکلات جامعه را یکی از ضعف های موجود دانست و گفت: سعی می کنم این مشکل را پیگیری کنم تا رابطه ی علوم کاربردی با نیازها برقرار شود .

وی در پایان سخنان خود با بیان  ضرورت تشکیل اتاق فکر مشتمل بر عده ای از فرهیختگان و صاحب نظران دانشگاهی از رییس دانشگاه یاسوج خواست در همین راستا، افرادی  را  به عنوان عضو معرفی نمایند  تا پیرامون مسائل مختلف با آنان مشورت لازم صورت گیرد، به نقش موثر دانشگاه اعتقاد دارم وتلاش می کنم مشکلات این حوزه را در سطح ملی و منطقه ای پیگیری نمایم .