اخبار > پیام ریاست دانشگاه یاسوج به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدیدچهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ :: ١٢:٢٦

پیام ریاست دانشگاه یاسوج به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

اقتدار و افتخار غرورآمیز ایران اسلامی و اعتلای جایگاه میهن عزیزمان مرهون تلاش اصحاب علم و دانش است که در راستای فتح قله‌های رفیع علم، فناوری و توسعه‌ی فرهنگی و اجتماعی این مرز و بوم گام بر می‌دارند.

پیام ریاست دانشگاه یاسوج به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ (سوره القلم؛ آیه 1)

 

استادان ارجمند، دانشجویان عزیز و همکاران ارجمند

 

امسال رایحه­ی دلنواز مهرماه در حالی مشام دانشگاهیان و دانش­ پژوهان را نوازش می دهد که آوای آزادی خواهی و ظلم ستیزی شهدای کربلا در گوش جان انسان­های آگاه و دوستداران اهل بیت (ع) زمزمه می­شود.

ضمن تکریم شعائر و شئونات حادثه جاویدالاثر کربلا و گرامی­داشت یاد و خاطره سیدالشهداء (ع) و یاران با وفای ایشان، آغاز سال تحصیلی جدید را خدمت همه عزیزان و بزرگواران به ویژه استادان، دانشجویان و همکاران ارجمندم تبریک و تهنیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان سالی پر از موفقیت و سربلندی برای همگان آرزو می نمایم.

اینجانب به نمایندگی از جامعه دانشگاهیان استان به دانشجویان عزیز جدیدالورود به ویژه دانشجویان دانشگاه یاسوج و خانواده­های محترمشان برای کسب این توفیق بزرگ عرض تبریک ویژه دارم و امیدوارم این راهیابی آغازی برای شروع عرصه­های بزرگتر فراروی این فرزندان برومند و سرمایه­های آینده ساز کشور باشد.

بی­شک دانشگاه مکان مقدسی است که دانشجویان و استادان، شریف ترین فعالیت و اوقات خود را که همانا علم‌آموزی و علم‌اندوزی است سرلوحه کار قرار داده، زمینه پیشرفت و تعالی جامعه را در بهار تعلیم و تربیت، فراهم نموده و تلاشی دگر بار از خود به نمایش گذاشته و آغوش خود را با افتخار برای جویندگان کسب علم و کمال می‌گشایند.

 اقتدار و افتخار غرورآمیز ایران اسلامی و اعتلای جایگاه میهن عزیزمان مرهون تلاش اصحاب علم و دانش است که در راستای فتح قله‌های رفیع علم، فناوری و توسعه‌ی فرهنگی و اجتماعی این مرز و بوم گام بر می‌دارند. اگر پیشرفت و توسعه‌ی جامعه به دست دانشگاهیان به وجود‌ می‌آید، این امر مستلزم وجود اساتید دلسوز، مجرب، توانمند و کارکنان متعهدی است که در این راه همچون شمع­های نورانی ذوب می شوند.

اکنون که دانشگاه یاسوج و همه‌ی دانشگاه‌های کشور در سایه سار شجره‌ طیبه‌ انقلاب اسلامی ایران و راهبردهای دولت تدبیر و امید، به سوی اهداف عالیه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود گام بر‌ می‌دارند امید است که حضور گرم و پرنشاط دانشجویان جدیدالورود، محیط علمی و فرهنگی دانشگاه یاسوج را پربارتر و پویاتر از سال‌های گذشته نماید.

در پایان سالی پر از نشاط و پویایی برای همه عزیزان از درگاه خداوند قادر و متعال مسألت می‌نمایم.

                                                                       

                                                                       دکتر محمود رضا رحیمی

                                                                        ریاست دانشگاه یاسوج