اخبار > گرامیداشت روز زن در دانشگاه یاسوجپنج شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٦ :: ١١:٢٨

گرامیداشت روز زن در دانشگاه یاسوج

گرامیداشت روز زن در دانشگاه یاسوج

گرامیداشت روز زن در دانشگاه یاسوج

به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت روز زن،ویژه برنامه ای در سالن شهید چمران دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج در این برنامه فرهنگی که با حضور بانوان کارمند و عضو هیات علمی برگزار شد،سرپرست دانشگاه یاسوج ضمن تبریک  این روز خجسته گفت:امیدوارم روز زن در دانشگاه،روز تجلیل از زحمات و خدمات شایسته بانوان باشد.

دکتر احمد عریان گفت:بی شک بانوان افرادی مسوولیت پذیر،دقیق و صبور هستند که در ساختارهای علمی ،آموزشی و اداری نقش بهتر و موثرتری  میتوانند ایفا کنند.

وی اضافه کرد:توجه به مسایل مختلف رفاهی بانوان و اختصاص ویژه اماکن ورزشی و فرهنگی دانشگاه به این قشر از دانشگاه یاسوج بایستی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر عریان گفت:توقع و انتظار این است که همه در برابر سرنوشت دانشگاه مسوول باشیم و در جهت داشتن دانشگاهی بزرگ تر و بهتر همگی تلاش کنیم.

سرپرست دانشگاه یاسوج ضمن اشاره به لزوم وجود فضای وفاق،همدلی و اعتماد بیشتر در محیط های اداری و آموزشی اظهار داشت:دانشگاه بزرگ ،انسان های بزرگ و فکرهای بزرگ میخواهد و این مساله با وجود فضای وفاق و همدلی میسر خواهد شد.

وی از همهگان خواست تا دانشگاه را در استفاده از ظرفیت های خیرین و موقوفین یاری نمایند و افزود:در کنار مساله استفاده از توان خیرین بایستی بانوان عضو هیات علمی هم در ارتباط صنعت و دانشگاه تلاش بیشتری نمایند.

دکتر عریان با اشاره به لزوم تجلیل از بانوان شایسته در مناسبت های مختلفی که مغفول مانده  بویژه هفته دولت گفت:از معاونین و مدیران ستادی میخواهم در ایفای حقوق قانونی بانوان دقت و ظرافت بیشتری به خرج دهند تا خدای ناکرده در اجرای حقوق مصرحه بانوان در قوانین جفایی صورت نگیرد.

سرپرست دانشگاه یاسوج ضمن انتقاد از درصد پایین اعضای هیات علمی خانم در میان کل اعضای هیات علمی دانشگاه گفت:بنا بر این است که در مدیریت های آموزشی و ستادی از حضور و نقش موثر  بانوان استفاده شود.

دکتر احمد عریان در پایان سخنان خویش گفت:حضور یک مشاور امور بانوان در بخش کارمندی و همچنین یک مشاورامور بانوان در بخش هیات علمی ضروری بنظر میرسد که بزودی و در آغاز سال جدید این احکام نیز صادر خواهد شد.

گفتنی است این برنامه که توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه اجرا میشد با اجرای بخش های متنوع موسیقی و نمایش همراه بود.