اخبار > نشست مشترک دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شدچهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ :: ١١:٣٩

نشست مشترک دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد

نشست مشترک دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد.

نشست مشترک دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، نشست مشترک دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان برگزار شد.

در ابتدای این نشست ، رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان با مهم دانستن حرکت دانشگاه یاسوج در ایجاد فضای همکاری های مشترک علمی و پژوهشی گفت :

دانشگاه و مرکز تحقیقات در بسیاری از موارد اهداف مشترکی دارند که تا کنون بسیاری از این اهداف مغفول مانده است.

دکتر صلاحی اردکانی افزود:

امیدوارم با حضور دکتر عریان در دانشگاه یاسوج و اتخاذ سیاست های جدید این دانشگاه ، گام های بلندی در جهت توسعه همه جانبه استان به ویژه توسعه کشاورزی برداشته شود.

سرپرست دانشگاه یاسوج نیز در این نشست با طرح این سوال که سهم هر سازمان در توسعه کشاورزی استان چه میزان بوده است  گفت :مطمئناَ در بسیاری از رشته ها کار نشده است و بسیاری از موازی کاری ها در حوزه های پژوهشی باعث عدم توجه به پتانسیل های سرشار این استان شده است .

دکتر عریان افزود :ایجاد تحول در اقتصاد و معیشت روستاییان و عشایر از جمله مسایل مهم پژوهشی مشترک در هر دو سازمان می تواند باشد.

 وی افزود: تا کنون تحقیقات جدی و مشترک بین دانشگاه و سازمانهای پژوهشی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی اتفاق نیفتاده است که این امر ناشی از احساس عدم نیاز فعالان پژوهشی هر دو حوزه به دیگر سازمانها بوده است .

دکتر احمد عریان گفت : همواره از معضلات و چالش ها صحبت کردیم ، اما هیچگاه در کنار این ذکرمصیبت ها  راهکار جدی اریه نداده ایم .

سرپرست دانشگاه یاسوج تجمیع امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی هر دو سازمان را ارزشمند دانست و تصریح کرد : حاصل این جلسات بایستی حرکت در مسیر حل مشکلات عمده این استان به صورت کار گروهی و استفاده از خرد جمعی باشد.

دکتر عریان با اشاره به چالش آب، محیط زیست و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی اظهار داشت: درنگ و سکوت در برابر حل این مشکلات ما را در برابر نسل آینده شرمسار خواهد نمود.

در این نشست که سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و معاونین و مدیران حوزه کشاورزی و منابع طبیعی استان حضور داشتند ،مقرر گشت  تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی فی مابین دانشگاه یاسوج و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان منعقد گردد.

گفتنی است مدیر حوزه ریاست ،معاون پژوهش و فناوری و رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه یاسوج نیز دکتر عریان را همراهی نمودند.