اخبار > دومین جلسه هیات استانی نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شدسه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ :: ١٤:٢١

دومین جلسه هیات استانی نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد

دومین جلسه ی استانی نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کهگیلویه وبویراحمد درسالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه یاسوج تشکیل شد .

دومین جلسه هیات استانی نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دومین جلسه ی استانی نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی دولتی و غیرانتفاعی کهگیلویه و بویراحمد در سالن جلسات دفتر ریاست دانشگاه یاسوج تشکیل شد .


در این جلسه آقای دکتراحمد عریان ، رئیس نظارت ، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان با اشاره به عدم سیاست گذاری صحیح و برنامه ریزی راهبردی دقیق در گسترش آموزش عالی کشور اظهار داشت : 20 سال قبل افرادی که دانشگاه را ابزاری برای انتخاب خود در مسئولیتهای اجرایی می دانستند اصرار کردند که باید مراکز آموزش عالی در شهرهای کوچک و حتی روستاها راه اندازی شده و توسعه یابند که متاسفانه پیامد این اقدام غیرکارشناسی سبب مدرک گرایی و صدور مدارک و دانشنامه های تقلبی گردید که اعتبار علم و دانشگاه را زیر سوال برد  .


رئیس دانشگاه یاسوج بیان کرد: کم کم داریم به این نقطه می رسیم که بدون تعطیلی اجباری با فشار مضاعف یا اینکه مسئولین دنبال ادغام یا تعدیل باشند آموزش عالی خودبه خود در حال تعدیل است و بعضی از مراکز به علت نبود دانشجو در حال انحلال می باشند و این شرایط نه تنها برای مراکز غیرانتفاعی، علمی کاربردی ،دانشگاههای پیام نور و آزاد رخ خواهد داد بلکه شامل دانشگاههای دولتی و جامع نیز خواهد بود  و پیش بینی می کنم در 10 سال آینده این موج به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرهای کوچک و دانشگاههای سطح  سوم  و دوم خواهد رسید و ظرف 20 سال آینده دانشگاههای بزرگ مانند شیراز و اصفهان و... با مشکل کمبود دانشجو و عدم استقبال دچار خواهند شد که لازم است از هم اکنون  سیاست ها و راهکارهای پیشگیرانه بررسی و اجرا شوند .


در ادامه این جلسه وضعیت موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی فروغ دانش بررسی و ضمن موافقت با انتقال  دانشجویان مشغول به تحصیل آن موسسه به دانشگاههای هم سطح ، مقرر گردید پرونده های دانش آموختگان و فارغ التحصیلان موسسه فروغ دانش به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج منتقل شود  .