اخبار > دیدار نوروزی با نماینده محترم ولی فقیه و مجلس خبرگان رهبری در استانسه شنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٨ :: ١٦:١٠

دیدار نوروزی با نماینده محترم ولی فقیه و مجلس خبرگان رهبری در استان

اعضای هیات رئیسه دانشگاه یاسوج با نماینده محترم ولی فقیه و مجلس خبرگان رهبری در استان دیدار و گفتگو کردند.

دیدار نوروزی با نماینده محترم ولی فقیه و مجلس خبرگان رهبری در استان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، اعضای هیات رئیسه دانشگاه یاسوج روز سه شنبه مورخ 20 /98/1 با حضور در دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان، با ایشان دیدار و گفتگو کردند.


در ابتدای این دیدار، جناب آقای دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه ، آغاز سال 1398 و اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و با اشاره به جایگاه دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه جامع و مادر استان از حضرت آیت الله ملک حسینی جهت حضور مستمر و ادواری در دانشگاه و پذیرش کرسی وعظ و سخنرانی دعوت کردند .


دکتر عریان هدف از این جلسه را تجدید میثاق با نماینده مقام معظم رهبری در ابتدای سال جدید دانست و از رهنمودهای ایشان در فراز و نشیب های اجرایی، آموزشی و اداری استقبال کرد .

سپس حجت الاسلام نورمحمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج ضمن تبریک اعیاد و مناسبت های جاری بیان کرد: با توجه به اقدام اخیر آمریکا در خصوص تروریستی اعلام نمودن سپاه پاسداران، از حضرت آیت الله ملک حسینی جهت شرکت در ویژه برنامه ای که به همین مناسبت توسط بسیج اساتید دانشگاه پیش بینی گردیده دعوت کردند که مورد استقبال ایشان قرار گرفت .


در ادامه این جلسه حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده مقام معظم رهبری در استان و نماینده مردم شریف استان در مجلس خبرگان رهبری متقابلا اعیاد و مناسبت های جاری و به ویژه میلاد مسعود و فرخنده حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار را تبریک گفتند و برای مجموعه ی حاضر سالی توام با تاییدات الهی و توفیقات آرزو کردند.


ایشان با اشاره به حدیث گهرباری از سیدالشهداء (ع) اظهار داشت : اگر کسی، کاری را و هدفی را با معصیت دنبال کند دو اتفاق برایش می افتد آنچه را که آرزو دارد نابود می کند و از بین می برد و به آرزوهای خود نمی رسد یا در میانه راه می ماند و فقط خیال می کند که رسیده است .

نماینده ولی فقیه در استان با توجه به نقش علم و دانش گفتند هر کس مطالعه می کند ایستایی خودش را خوش نمی آید و دانستن مطالب را خوش می آید ، در واقع یک هدف گذاری بین آنچه می خواهد و نمی خواهد اتفاق می افتد .


وی گفت : خداوند برای هر هدف ،  مسیر درستی را قرار داده چنین نیست که خدا برای اهداف پیش روی انسان دو مسیر خوب و بد را تعریف کرده باشد خواسته و هر کدام که خواستید انتخاب کنید! نه اینجور نیست ! او به انسان اختیار برای انتخاب می دهد اما توصیه می کند راه درست را انتخاب کن نه راه بد برای رسیدن به هدف را.خلاصه اینکه هدفهای پیش روی انسان هدفهای متعالی است مگر اینکه انسان تبدیل به خودخواه شود که در آن صورت انسان نیست حضرت آیت الله ملک حسینی در نقش دانشگاه چنین گفت که دانشگاه باید محیط علم باشد، محیط رشد باشد و باید سیاسی باشد کما اینکه اگر دانشجو سیاسی نباشد آینده را چطور می تواند اداره کند؟ لیکن اگر مسیر را درست طی نکند به جای آباد کردن ، نابود می کند !

نماینده ولی فقیه در استان با طرح این سوال که آیا مدرک می شود رشد؟ اظهار کرد: اگر دانش باعث تربیت و رشد جامعه شد آن وقت مفید خواهد بود.


حضرت آیت الله ملک حسینی با اشاره به توطئه جدید آمریکا در خصوص تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران گفتند: معلوم است که سپاه پاسداران به وظایف و ماموریت های خود به خوبی عمل کرده و ضربه ی کاری را به دشمن وارد کرده است که اینقدر عصبانی هستند .به حول و قوه الهی این اقدام آمریکا باعث همدلی و معرفی تلاش ها و ایثارهای پرسنل خدوم سپاه که تا کنون بهانه ای برای طرح آنها وجود نداشت خواهد گردید .