اخبار > دانشکده صنعت و معدن چرام ، باید به یک دانشکده تخصصی در زمینه صنعت و معدن تبدیل شودچهارشنبه ٩ مرداد ١٣٩٨ :: ١٥:٣٢
رئیس دانشگاه یاسوج:

دانشکده صنعت و معدن چرام ، باید به یک دانشکده تخصصی در زمینه صنعت و معدن تبدیل شود

مشکلات زیرساختی در دانشکده صنعت و معدن چرام مورد بررسی و پیگیری جدی تر قرار گرفت.

دانشکده صنعت و معدن چرام ، باید به یک دانشکده  تخصصی در زمینه صنعت و معدن تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، در جلسه ای که با حضور رئیس و هیات رئیسه دانشگاه یاسوج و فرماندار و رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام در سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد بر حل مشکلات این دانشکده تاکید شد .


دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج ضمن تقدیرو تشکر از همراهی و همکاری فرماندار شهرستان چرام و همچنین رئیس دانشکده در حل مشکلات موجود در دانشکده صنعت و معدن چرام از عزم جدی مسئولان وزارت علوم و همچنین  استان برای تخصصی تر شدن این دانشکده تاکید کرد .

دکتر عریان افزود: پراکندگی  و تعداد بی رویه مراکزعلمی در شهرها و بخش ها که زیر ساخت های لازم از جمله اعضای هیات علمی، دانشجو، خوابگاه، سلف سرویس و ... را ندارند  باعث شده است که وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بر تجمیع و ساماندهی مراکز علمی اهتمام ورزد.


رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: رویکرد عملی و دلسوزانه فرماندار شهرستان چرام در کنار رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام جهت رفع موانع موجود در آن دانشکده باعث شد تا  وزارت علوم  نیز نسبت به گذشته  برای پیشبرد اهداف عالی این دانشکده حمایت قوی تری را  داشته باشد .

دکترعریان رفع مشکلات موجود در این دانشکده را اینترنت ، سلف سرویس ، خوابگاه و زیرساخت های دیگر بیان کرد و گفت : با همت شما و مسئولین استانی  تا حل این مشکلات راه زیادی باقی نمانده است و با حل این مشکلات ،  دانشکده تخصصی صنعت و معدن چرام با رشته های مرتبط با توجه به وضعیت نیاز آن شهرستان و استان در مقاطع مختلف کار خود را با حمایت جدی وزارت علوم ادامه خواهد داد و به یکی از دانشکده های تاثیرگذار در استان و کشور تبدیل خواهد شد .

در ادامه این جلسه جناب آقای مهندس فتاحی فرماندار شهرستان چرام ضمن تشکر از ریاست دانشگاه یاسوج که دغدغه پیشرفت علمی فرزندان این استان را دارند گفت: دانشکده صنعت و معدن که در شهرستان چرام قرار دارد مربوط به این شهرستان نیست بلکه برای شهرستان های اطراف نیز خدمات رسانی می کند و به همه اختصاص دارد و تلاش همه جانبه برای حل مشکلات آن نیازمند است .


آقای فتاحی افزود: این دانشکده را به دلیل اینکه اعتباراتش در حوزه وزارت کشور نیست برای ما سختی هایی را داشته و گرنه از اولویت های شهرستان چرام از لحاظ اعتباری محسوب می شد .

فرماندار شهرستان چرام از تلاش خود برای حل مشکلات موجود در این دانشکده دریغ نورزیده و تا حال صادقانه مکاتبات متعددی در خصوص زمین، اینترنت و تلفن، راه و... به ادارات مختلف داشته و برای توسعه این دانشکده جلسات زیادی را نیز با مسئولین استانی و حتی کشوری داشته و خواهد داشت و به حول و قوه الهی دانشکده صنعت و معدن چرام به عنوان یکی از دانشکده های خوب در استان و کشور تبدیل خواهد شد .


دکتر سروش فر رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام نیز از تلاشهای شبانه روزی رئیس دانشگاه یاسوج و همچنین فرماندار شهرستان چرام در طول تصدی مسئولیت خود تشکر و قدردانی کرد وگفت: از ادامه تلاش های خود جهت توسعه این دانشکده دریغ نورزیده و انشالله با همت و حمایت مسئولین استانی و کشوری شاهد تحولی جدی از لحاظ زیرساخت های علمی و... در این دانشکده خواهیم بود .

در پایان اعضای هیات رئیسه دانشگاه نیز نظرها و پیشنهادهای  خود را در راستای حل مشکلات موجود این دانشکده بیان کردند .