اخبار > از ایثارگران دانشگاه یاسوج تجلیل شد/ دکتر عریان: ایثارگران حق بزرگی به گردن جامعه دارندسه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨ :: ١٥:٣٩

از ایثارگران دانشگاه یاسوج تجلیل شد/ دکتر عریان: ایثارگران حق بزرگی به گردن جامعه دارند

در نشستی با حضور رئیس و هیات رئیسه دانشگاه از ایثارگران دانشگاه یاسوج تجلیل شد

از ایثارگران دانشگاه یاسوج تجلیل شد/ دکتر عریان: ایثارگران حق بزرگی به گردن جامعه دارند

 

رئیس دانشگاه یاسوج در نشست با کارکنان ایثارگر دانشگاه گفت: ایثارگران حق بزرگی به گردن مملکت و جامعه دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر احمد عریان در نشست با ایثارگران دانشگاه با گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: رایحه و شمیم دفاع مقدس تاثیر مستقیمی بر روحیه ایثارگران دارد و همه خاطرات آن دوران را برای این عزیزان زنده می کند.

وی با بیان اینکه ایثارگران در دوران دفاع مقدس همه فکر و ذکرشان دفاع از میهن و حفظ وطن بود افزود: برخی از آنها از ملاقات با خانواده های خود سرباز می زدند که مبادا روحیه‌شان برای مبارزه با دشمن متجاوز تضعیف شود.

وی با طرح سوالی گفت: ایثارگرانی که دیروز با از جان گذشتگی از کشور دفاع کردند اکنون چه وظیفه ای دارند؟

دکتر عریان ادامه داد: شما ایثارگران در بطن و متن ایثار بودید و باید امروز تلاش کنید بهترین دانشگاه را خلق کنید.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه ایثارگران باید الگوی رفتار اداری باشند بیان داشت: شما ایثارگران رضایت خداوند متعال را در نظر داشته باشید و منتظر رضایت خلق خدا نباشید.

وی ادامه داد: مطمئنا اینکه دانشگاه یاسوج در بین دانشگاههای جهان جایگاهی پیدا کرد بخشی از آن مرهون تلاشهای شما ایثارگران است.

دکتر عریان تصریح کرد: امروز انتظار من از یک ایثارگر این است که همه همت و تلاش خود را برای پیشرفت و ترقی دانشگاه بکار گیرد.

مقام ارشد دانشگاه یاسوج بیان داشت: کسی که دیروز از تمام هستی و جان شیرین خود برای مملکت و آرمان های خود به راحتی گذشت، این توان را دارد که امروز الگوی خدمت صادقانه باشد.

وی با برشمردن برخی از ویژگی های ایثارگران گفت: کارو تلاش مضاعف و برداشتن بارهای بر زمین مانده از ویژگی های منحصر به فرد ایثارگران است.

دکتر عریان حق و حقوق واقعی ایثارگران را خیلی زیاد دانست و گفت: این دریافتی ها در برابر کارهای ایثارگران ناچیز است و ای کاش شرایط بهتری برای ایثارگران در کشور فراهم می شد تا دیگر دغدغه ای وجود نداشته باشد.

در ابتدای این نشست، دکتر مرادی مدیرشاهد و ایثارگر  دانشگاه با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، کسب رتبه دوم دانشگاههای برتر کشور و قرار گرفتن در بین 500 دانشگاه برتر جهان را به دکتر عریان و مجموعه مدیران دانشگاه تبریک گفت.


در ادامه برخی از ایثارگران به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسایل و مشکلات ایثارگران پرداختند.