اخبار > نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و اوقاف و امورخیریه استان برگزار شددوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٨ :: ١١:٥٧

نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و اوقاف و امورخیریه استان برگزار شد

نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و مسئولان اوقاف و امورخیریه استان در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

نشست مشترک مسئولان دانشگاه یاسوج و اوقاف و امورخیریه استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، دکتر احمد عریان رئیس دانشگاه در این نشست گفت: دانشگاه یاسوج دارای 6500 دانشجو و 250 عضو هیئت علمی است.

وی ادامه داد: 31 رشته کارشناسی، 60 رشته ارشد و 30 رشته دکتری در این دانشگاه وجود دارد.

دکترعریان بیان داشت: سالانه 1500 پایان نامه دانشجویی در این دانشگاه تولید می شود که می توان از این ظرفیت برای حل مسایل مربوط به وقف بهره برد.

رئیس دانشگاه یاسوج تاکید کرد: فضای خوبی برای تعامل بین دانشگاه و اوقاف وجود دارد که می توان از آن برای تعامل دو طرفه و حل مسایل مربوط به وقف بهره برداری شود.

وی ادامه داد: زمینه های مشترک همکاری در زمینه ها مختلف دانشگاهی، دانشکده ها و همچنین دانشجویی و خوابگاهی وجود دارد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در این نشست با تبریک کسب رتبه های برتر دانشگاه در سطح ملی و بین المللی گفت: دانشگاه یاسوج یکی از نهادهای علمی و اثرگذار استان است که درخشش آن در سطح ملی و بین المللی افتخاری برای استان هست.

حجت الاسلام سیدنورالله جنتی‌پور افزود: دانشگاه زیربنایی توسعه است و کشورهای پیشرفته نیز توسعه خود را مرهون دانشگاهها هستند.

وی بیان داشت: بسیاری از دانشگاههای اثرگذار دنیا موقوفه هستند و از طریق همین موقوفات نیز درآمدزایی دارند.

جنتی‌پور با بیان اینکه وقف در استان ما مظلوم هست تصریح کرد: ظرفیت های بزرگی در وقف وجود دارد اما نیازمند آگاه سازی و اطلاع رسانی است.

وی تاکید کرد: در زمینه علم و فناوری آمادگی همکاری داریم و در این مسیر دانشگاه می تواند از ظرفیت وقف استفاده بهینه را ببرد.

مدیرکل اوقاف استان اظهار داشت: در زمینه کشاورزی، دامداری، انرژی های پاک و ایجاد آزمایشگاه ظرفیت خوبی در اوقاف وجود دارد که می تواند برای دانشگاه مفید باشد.

وی بیان داشت: استفاده از پتانسیل خیرین برای ساخت خوابگاههای دانشجویی در زمینهای وقفی نیز از ظرفیتهایی است که دانشگاه می تواند از آن استفاده کند.

جنتی‌پور گفت: از اساتید محترم درخواست داریم تا ابعاد مختلف وقف را برای دانشجویان تشریح کنند و در این زمینه اطلاع رسانی داشته باشند.

انعقاد تفاهمنامه و ایجاد کارگروه مشترک بین دو دستگاه برای بررسی جزییات همکاری از مصوبات این نشست بود.