اخبار > نشست کمیته تخصصی اسناد و مدارک دفاع مقدس در دانشگاه یاسوج برگزار شدسه شنبه ٢٨ آبان ١٣٩٨ :: ١٢:٠١

نشست کمیته تخصصی اسناد و مدارک دفاع مقدس در دانشگاه یاسوج برگزار شد

نشست کمیته تخصصی آموزش، پژوهش، اسناد و مدارک دفاع مقدس استان در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

نشست کمیته تخصصی اسناد و مدارک دفاع مقدس در دانشگاه یاسوج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس از مهمترین برنامه های این کمیته است.


دکتر ابوالقاسم عوض پور گفت: البته در جهت تدوین این دانشنامه مشکلات و موانعی وجود دارد که امیدواریم مرتفع شود.

وی ادامه داد: برخی از دستگاهها و نهادهای اجرایی استان در این زمینه همکاری جدی ندارند که لازم است جهت این کار مهم استانی همکاری لازم را به عمل آورند.

دکتر عوض پور ادامه داد: بررسی و پیگیری مصوبات نشست قبلی نیز از مهمترین برنامه های این نشست است.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در این نشست با ارائه گزارشی گفت: 4500 برگ از اسنادی که قبلا شناسایی و جمع آوری شده بود ساماندهی شد.


سرهنگ آسمند افزود: 55 هزار برگ سند مربوط به دفاع مقدس اسکن شد و 60 هزار سند جدید در ادارات استان نیز شناسایی شده است.

این مقام مسئول در انتقادی تند از مسئولان جهادکشاورزی استان گفت: در زمان جنگ تحمیلی، جهادسازندگی خدمات شایانی در جبهه داشت ولی وقتی از مسئولان این سازمان برای ارایه نقش آنها در دفاع مقدس اسناد و مدارک می خواهیم تنها به نوشتن یک برگه گزارش اکتفا می کنند.

سرهنگ آسمند تصریح کرد: در این استان بسیاری از امکانات جهادسازندگی در اختیار تیپ 48 فتح بود و بسیاری از شهدا دفاع مقدس از جهادگران بودند.


مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس اظهار کرد: وقتی اسناد و مدارک جهادگران در دوران دفاع مقدس را با اصرار زیاد خواستیم دو زونکن تحویل ما داده شد که در شرایط بسیار بدی نگهداری می شد.

وی بیان داشت: انتظار از دستگاههای که خدمات خوبی در جنگ تحمیلی داشتند این است که اسناد و مدارک مربوط به این تاریخ پرافتخار را تحویل دهند.


سرهنگ آسمند گفت: اسناد ستادپشتیبانی جنگ که در استانداری تشکیل شده بود نیز جمع آوری و در یک کتاب نیز چاپ می شود.

وی از همه دستگاهها و نهادهای اجرایی استان خواست که در زمینه مستند سازی نقش استان در دفاع مقدس و تهیه دانشنامه استانی همکاری کنند.