اخبار > پروژه دو منظوره پارکینگ و نیروگاه خورشیدی دانشکده نفت و گاز گچساران به بهره‌برداری رسیدچهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩ :: ١٣:٢٣

پروژه دو منظوره پارکینگ و نیروگاه خورشیدی دانشکده نفت و گاز گچساران به بهره‌برداری رسید

مدیر طرح های عمرانی دانشگاه یاسوج از آغاز به کار پروژه دو منظوره پارکینگ و نیروگاه خورشیدی دانشکده نفت و گاز گچساران خبر داد.

پروژه دو منظوره پارکینگ و نیروگاه خورشیدی دانشکده نفت و گاز گچساران به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج، دکتر سیدروح الله موسوی گفت: با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به سال جهش تولید و پیرو تصویب نامه هیات وزیران در خصوص تامین حداقل 20 درصد برق مصرفی دستگاههای دولتی از طریق انرژیهای تجدید پذیر، پروژه دو منظوره پارکینگ و نیروگاه خورشیدی دانشکده نفت و گاز گچساران مصادف با عید سعید فطر به اتمام رسید و به شبکه برق دانشکده نفت و گاز گچساران وصل شد.

وی افزود: این پروژه در زمینی به مساحت 600 مترمربع و با اعتبار 7میلیارد و 650 میلیون ریال احداث شده است.

دکتر موسوی در خصوص مشخصات فنی این پروژه بیان داشت: پروژه دو منظوره پارکینگ و نیروگاه فتوولتائیک (خورشیدی) 50 KW ON Grid  بوده و نوع سازه آن از فولاد گالوانیزه گرم می باشد و نوع پنل به کار رفته در این پروژه نیز پلی کریستال 325W گریدA ساخت شرکت تابان انرژی ایرانیان است.

مدیر طرح های عمرانی دانشگاه یاسوج ادامه داد: این نیروگاه خورشیدی، روزانه 240 کیلو وات ساعت برق تولید می کند که توانایی تامین حدود یک سوم از برق مصرفی دانشکده را دارد.

دکتر موسوی گفت: این نیروگاه همزمان با عید سعید فطر امسال به اتمام رسید و رسما بهره برداری از آن آغاز شد.