اخبار > دیدار مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی با مسئولان نهاد رهبری در دانشگاهسه شنبه ١٨ شهريور ١٣٩٩ :: ١١:٥٤

دیدار مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی با مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه

معاون فرهنگی و دانشجویی به همراه مدیران و کارکنان این مدیریت با مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه دیدار کردند.

دیدار مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی با مسئولان نهاد رهبری در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رضا دهبانی پور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج در این دیدار ضمن تبریک انتصاب و آرزوی توفیق برای رئیس جدیدنهاد رهبری در دانشگاه گفت: به جهت وجوه مشترک و رسالتی که هر دو مجموعه در ماموریتهای محوله دارند ارتباط کاری تنگاتنگی بین معاونت فرهنگی و دانشجویی با نهادرهبری وجود دارد.


وی بیان داشت: مفاهمه و همدلی در جریان کار بین دو مجموعه می تواند اثرگذاری برنامه های اجرایی را بالا ببرد.دهبانی پور افزود: توسعه پایدار و همه جانبه لازمه پیشرفت هر کشور است و کار فرهنگی نیز بخشی از این توسعه پایدار را شامل می شود که تغییر در فرهنگ یک جامعه می تواند اثرگذاری خوبی بر دیگر بخشهای جامعه داشته باشد.معاون دانشگاه یاسوج به اهمیت جایگاه نهادرهبری در دانشگاه اشاره کرد و گفت: انتظار می رود این مجموعه نقش پدری و سرپرستی را در دانشگاه داشته و محلی برای حضور و تردد همه دانشگاهیان باشد.


دهبانی پور به تجربه کار رئیس جدید نهاد رهبری گریزی زد و بیان داشت: تجربه های خوبی که در کار دارید می تواند به عنوان توشه و گنجینه ای برای بهتر شدن امور باشد.وی اظهار داشت: این آمادگی و حسن ظن برای تعامل و همکاری بین مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی و نهاد رهبری وجود دارد.معاون دانشگاه در پایان گفت: سلیقه ها و ذائقه ها در دانشگاه متفاوت است و هنر این است که بتوان با استفاده از تجربیات همدیگر مشکلات را مرتفع کنیم.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه نیز در این دیدار گفت: جایگاه دفتر نهاد رهبری در دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و این آمادگی برای همکاری مشترک و همدلی جهت انجام کارها وجود دارد.سعید عزیزپور افزود: مسئول نهاد رهبری می تواند به عنوان پدر دانشجویان ایفای نقش کرده و همه مجموعه دانشگاه نیز باید با نهادرهبری احساس نزدیکی کرده و آن را از خود بدانند.

مدیر دانشجویی دانشگاه نیز در این دیدار گفت: در مراسم معارفه جمله با معنایی مبنی براینکه مجموعه نهاد رهبری کسی را از خود نمی راند گفته شد که واقعا جمله پر معنا و به جایی بود.مجید رضوانی افزود: انتظار نیز همین است که رئیس این مجموعه به دنبال جذب حداکثری افراد اعم از هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان باشد. وی ادامه داد: رفتار پدرانه این مجموعه می تواند در جذب افراد موثر باشد و ما نیز در مجموعه دانشجویی آماده همکاری متقابل هستیم.

رئیس جدید نهاد رهبری در دانشگاه یاسوج در این دیدارضمن تشکر از حضور مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی و ارایه نقطه نظرات مختلف گفت: فرهنگ و دین حوزه هایی هستند که همه آن را از خود می دانند و در آن صاحب نظر هستند و البته کسی که مسئولیت دارد باید در این حوزه پاسخگو باشد.

حجت الاسلام محسن قلندری افزود: مجموعه نهاد،  رسالتی دارد و کار نهاد اجرایی نیست و اینکه برخی کارها را نهاد انجام می دهد به معنای انجام وظیفه نیست بلکه نوعی کمک و همکاری است.


وی بیان داشت: در مجموعه نهادرهبری قاعده بر این است که نقطه نظرات مختلف شنیده شود و ایفای نقش هدایتی و حمایتی از سوی نهاد است و ایفای نقش نظارتی به هیچ وجه به معنای بایکوت کردن فعالیتها نیست.وی با ذکر روایتی گفت: امام علی (ع) فرمودند که برای انجام کارها با مسن تر ها مشورت کنید و با جوانان اجرا کنید.

حجت الاسلام قلندری تاکید کرد: معاونت فرهنگی متولی اصلی کارهای فرهنگی است و نهاد رهبری نقش نظارتی، هدایتی و ارشادی دارد.وی گفت: راهبرد نهاد ایفای نقش پدرانه است و در این دفتر به روی همه باز است و پذیرای نظرات همه افراد اعم از دانشجو، هیئت علمی و کارکنان هستیم.


مسئول نهاد رهبری در دانشگاه یاسوج گفت: در شورای فرهنگی فارغ از نگاه سیاسی و سلیقه ای از تشکلها و کانونها در چهارچوب قانون و اساسنامه حمایت می کنیم.وی در تشریح شیوه کار خود گفت: دو نگاه اداری و ارشادی را در این مجموعه دنبال می کنم و در چهارچوب وظایف اداری آنچه که در چهارچوب قوانین و مقررات است انجام می دهم و نگاه ارشادی‌ام نیز همکاری و حمایت و هدایت در خصوص برگزاری برنامه هاست.

حجت الاسلام قلندری تاکید کرد: در این مجموعه نگاه رئیس و مرئوسی نداشته و آمادگی همکاری و همراهی برای برگزاری برنامه ها را داریم.