اخبار > دانشگاه یاسوج و شرکت ملی نفت ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردندچهارشنبه ٢٤ دی ١٣٩٩ :: ١١:١٠

دانشگاه یاسوج و شرکت ملی نفت ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

دانشگاه یاسوج و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران تفاهمنامه همکاری در حوزه‌های تحقیقاتی و فناوری را امضا کردند.

دانشگاه یاسوج و  شرکت ملی نفت ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، به منظور دست یابی به اهداف مندرج در سند چشم انداز و برنامه ششم توسعه کشور و نیز گام دوم انقلاب اسلامی و با توجه به ضرورت تعامل و  اشتراک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل و با عنایت به نقش پژوهش در توسعه کشور، تفاهم‌نامه ای بین  دانشگاه یاسوج و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران منعقد شد.
این همکاری در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فناوری، خدماتی و دانشجویی صورت میگیرد.
برگزاری دوره های کارگاهی تخصصی، مهارتی وهمچنین کارگاه‌های آموزشی و استفاده از تجهیزات و امکانات علمی آموزشی از مهمترین مباحث همکاری دو جانبه آموزشی می باشد.
همکاری در زمینه تهیه و تبادل اطلاعات علمی تحقیقاتی و مشاوره ای مورد نیاز طرفین، همکاری در قالب فرصت های مطالعاتی اعضای هیئت علمی در منطقه عملیاتی شرکت نفت و گاز گچساران، همکاری در قالب طرح پژوهان با محوریت ارتقاء، نوآوری و ابتکار در نیازهای تحقیقاتی صنعت نفت، همکاری در پروژه های پژوهشی و فناورانه، حمایت از شرکت های دانش بنیان، برگزاری رویدادهای فناورانه در واحدهای دانشگاه، شناسایی دانشجویان نخبه جهت تشکیل هسته های علمی، حمایت از پروژه های دانشجویی در مقطع ارشد و دکتری از دیگر مفاد این همکاری متقابل است.
مدت این تفاهم نامه دو سال هست که در صورت تمایل در تداوم فعالیتهای مشترک پس از انقضای مدت تفاهمنامه، به مدت دو سال دیگر نیز می تواند تمدید شود.
این تفاهمنامه به امضا دکتر احمدعریان رییس دانشگاه یاسوج و ابراهیم علوی طالقانی مدیرپژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران رسیده و تبادل شده است.