اخبار > آغاز ثبت نام اعطای جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد و اعطای 50 کمک هزینه تحصیلیيکشنبه ٩ تير ١٣٩٨ :: ٠٧:٣٦

آغاز ثبت نام اعطای جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد و اعطای 50 کمک هزینه تحصیلی

بنیاد ملی نخبگاندر سال تحصیلی 99-1398 اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی کشور اعطا می‌کند.

آغاز ثبت نام اعطای جایزه‌های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان مستعد و اعطای 50 کمک هزینه تحصیلی


بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور» در سال تحصیلی 99-1398 اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی کشور اعطا می‌کند.

 دانشجویان دانشگا‌ها و مراکز آموزش عالی استان می‌توانند درخواست خود را از طریق سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان، به نشانی (sina.bmn.ir) ثبت نمایند.

 فرایند ثبت‌نام آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر دانشجو هستند، از پنجم تیرماه سال 1398 آغاز می‌شود و دانشجویان باید اطلاعات خود را به همراه تصاویر و مدارک مربوطه، در سامانه سینا  بارگذاری و یا به‌روزرسانی کنند.

 متقاضیان حداکثر تا پایان روز 1398/5/15فرصت خواهند داشت که گزینه «درخواست بررسی پرونده برای بهره‌مندی از پشتیبانی‌های دانشجویی» را در بخش «ثبت درخواست‌ها»ی سامانه انتخاب کنند که مهلت ثبت‌نام غیرقابل تمدید است.

 برمبنای شیوه‌نامه بنیاد ملی نخبگان، دانشجویان سال‌های سوم و چهارم مقطع کارشناسی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دریافت جوایز تحصیلی، براساس معیارهایی چون فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های پژوهشی، جشنواره‌های مورد تایید بنیاد، اختراع‌های برگزیده بنیادملی، برگزیدگان مسابقات ملی و بین المللی هنری، ادبی و قرآنی با تایید بنیاد ملی نخبگان، دانشجویان نمونه کشوری و فعالیت‌های علمی و فناورانه مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

 طرح اعطای جایزه های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر  عظیم ترین طرح حمایتی بنیاد ملی نخبگان برای حمایت از دانشجویان متسعد می باشد و اعتبار توان‌مندی آموزشی، اعتبار توان‌مندی کارآفرینی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار اجرای پایان‌نامة کارشناسی، اعتبار هستة مسئله‌محور پژوهشی و فناورانه، راتبة دانشجویی، بیمة تکمیلی درمان، هدیة ازدواج و وام ودیعة اجارة مسکن از جمله جوایز مقطع کارشناسی این طرح است.

در زمینه جایزه‌های تحصیلی درنظر گرفته شده برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ،  اعتبار آموزش یاری، پژوهش یاری و فن یاری، اعتبار پایان نامه و رساله، اعتبار شرکت در مجامع علمی داخلی و خارجی، اعتبار اعزام به فرصت مطالعاتی داخلی و خارجی، مجوز خروج از کشور بدون سپردن وثیقه نظام وظیفه، کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه ودیعه مسکن و... از جمله جوایز این طرح برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است.
 برای مطالعه دقیق شیوه‌نامه «پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور در سال تحصیلی 98-1397» ، دانشجویان دانشگاه‌های استان همچنین می‌توانند با مراجعه حضوری به بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و یا نشانی اینترنتی KB.BMN.IR  اطلاعات لازم را در مورد جوایز تحصیلی و نحوه ثبت نام در آن،کسب نمایند.

علاوه بر جوایز تحصیلی بنیاد ملی نخبگان، در راستای حمایت از دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها، بنیاد نخبگان استان با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه استان به 50 نفر از دانشجویان کمک هزینه تحصیلی اعطا می‌کند.

 این جایزه با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه استان به مدت یک سال تحصیلی اعطا می‌شود،  متقاضیان دریافت این جایزه نیز باید در سامانه sina.bmn.ir ثبت نام  کنند و پس از ارزیابی از آن بهره‌مند گردند.